Fantazie! Tour de Ski vládne Lukáš Bauer

47 sekund po Lukáši Bauerovi přivedl do cíle druhý Marcus Hellner (#17, Švédsko) zbytek běžeckého světa.
Tajemství úspěchu českých běžců na lyžích? Jejich servisní tým! Tedy ten český, v němž prý lidé pracují hlavně z lásky k tomuto sportu. Lukášovi Bauerovi chystá lyže velký odborník Vít Fousek, který nám před startem prozradil, že má Lukáš pro patnáctikilometrový závod u Nového Města na Moravě připraveny úplně nové lyže, což nebývá zvykem.
Dušan Kožíšek sice dojel až 44., avšak oproti předchozímu dnu se posunul ve výsledkové listině o 13 míst nahoru. Při cestě vzhůru se zranil o holi soupeře.
Andrey Parfenov (#44, Rus.) se chystá odhodit brýle. Zamlžená skla jsou v tmavém lese nebezpečná věc.
29. 12. 2007 16:23

U Nového Města na Moravě začal úvodní závod Tour de Ski. Po 4,5 km dlouhém prologu Zlaté lyže zvítězil Lukáš Bauer před Němcem Teichmanem a Norem Hjelmesetem. V sobotu pak český lyžař nejlepší výchozí pozici udržel a ovládl i volnou patnáctku. Desetikilometrovou porci závodu žen vyhrála Marit Björgenová z Finska.