Fantazie! Tour de Ski vládne Lukáš Bauer

Fantazie! Tour de Ski vládne Lukáš Bauer
47 sekund po Lukáši Bauerovi přivedl do cíle druhý Marcus Hellner (#17, Švédsko) zbytek běžeckého světa.
Tajemství úspěchu českých běžců na lyžích? Jejich servisní tým! Tedy ten český, v němž prý lidé pracují hlavně z lásky k tomuto sportu. Lukášovi Bauerovi chystá lyže velký odborník Vít Fousek, který nám před startem prozradil, že má Lukáš pro patnáctikilometrový závod u Nového Města na Moravě připraveny úplně nové lyže, což nebývá zvykem.
Dušan Kožíšek sice dojel až 44., avšak oproti předchozímu dnu se posunul ve výsledkové listině o 13 míst nahoru. Při cestě vzhůru se zranil o holi soupeře.
Andrey Parfenov (#44, Rus.) se chystá odhodit brýle. Zamlžená skla jsou v tmavém lese nebezpečná věc.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
29. 12. 2007 16:23

U Nového Města na Moravě začal úvodní závod Tour de Ski. Po 4,5 km dlouhém prologu Zlaté lyže zvítězil Lukáš Bauer před Němcem Teichmanem a Norem Hjelmesetem. V sobotu pak český lyžař nejlepší výchozí pozici udržel a ovládl i volnou patnáctku. Desetikilometrovou porci závodu žen vyhrála Marit Björgenová z Finska.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy