Fantazie! Tour de Ski vládne Lukáš Bauer

Fantazie! Tour de Ski vládne Lukáš Bauer
47 sekund po Lukáši Bauerovi přivedl do cíle druhý Marcus Hellner (#17, Švédsko) zbytek běžeckého světa.
Tajemství úspěchu českých běžců na lyžích? Jejich servisní tým! Tedy ten český, v němž prý lidé pracují hlavně z lásky k tomuto sportu. Lukášovi Bauerovi chystá lyže velký odborník Vít Fousek, který nám před startem prozradil, že má Lukáš pro patnáctikilometrový závod u Nového Města na Moravě připraveny úplně nové lyže, což nebývá zvykem.
Dušan Kožíšek sice dojel až 44., avšak oproti předchozímu dnu se posunul ve výsledkové listině o 13 míst nahoru. Při cestě vzhůru se zranil o holi soupeře.
Andrey Parfenov (#44, Rus.) se chystá odhodit brýle. Zamlžená skla jsou v tmavém lese nebezpečná věc.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
29. 12. 2007 16:23

U Nového Města na Moravě začal úvodní závod Tour de Ski. Po 4,5 km dlouhém prologu Zlaté lyže zvítězil Lukáš Bauer před Němcem Teichmanem a Norem Hjelmesetem. V sobotu pak český lyžař nejlepší výchozí pozici udržel a ovládl i volnou patnáctku. Desetikilometrovou porci závodu žen vyhrála Marit Björgenová z Finska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy