5. 9. 2008 23:07
Bryan, Bryan - Dlouhý, Paes 7:6, 7:6
Lukáš Dlouhý
Lukáš Dlouhý | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

New York - Český tenista Lukáš Dlouhý nedosáhl po boku Inda Leandra Paese na titul na grandslamovém US Open, když ve finále nestačil česko-indický pár na bratry Bryanovy.

Dlouhý tak neproměnil třetí grandslamové finále v titul. S americkou dvojicí s Paesem prohráli dvakrát 6:7.

Vyrovnanou bitvu rozhodly v obou setech zkrácené hry. Poprvé vyhrál druhý nasazený pár 7:5, podruhé 12:10.

Bryanovi tak navázali na tři roky starý triumf z Flushing Meadows.

Jankovičová je ve finále

Srbská tenistka Jelena Jankovičová se poprvé v kariéře probojovala do grandslamového finále. Postup si zajistila semifinálovou výhrou nad olympijskou vítězkou Jelenou Dementěvovou z Ruska dvakrát 6:4.

Zlatá medailistka z Pekingu ztratila v prvním setu vedení 4:2, když prohrála čtyři gamy za sebou. Srbka nakonec ovládla i druhý set, v němž obě tenistky měly velké problémy vyhrát si svůj servis.