Djokovič udolal v pátém setu Federera a jde na Nadala

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 9. 2010 1:00
Djokovič - Federer 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5
Djokovič se probojoval do finále po třech letech, Nadal vůbec poprvé
Djokovič se probojoval do finále po třech letech, Nadal vůbec poprvé | Foto: Reuters

Praha - Fantastické, skvělé, famózní. Slovy ani nejde popsat to, co se odehrávalo v semifinále dvouhry na US Open mezi Srbem Novakem Djokovičem a Švýcarem Rogerem Federerem.

Po téměř čtyřhodinové bitvě se z výhry radovala světová trojka Djokovič, která zvedla ruce nad hlavu po vítězství 7:5 v pátém setu. Za stavu 4:5 a 15:40 přitom Srb odvracel dva Švýcarovy mečboly.

Djokovič si zahraje finále ve Flushing Meadows podruhé v kariéře, před třemi lety však podlehl právě Federerovi.

Wozniacká si finále nezahraje. Smetla ji Zvonarevová
Nadal je na US Open v semifinále. A tam vyzve Južného
Peschkeová na titul ve smíšené čtyřhře nedosáhla

Naopak hráč číslo dvě a pětinásobný vítěz US Open, který až do semifinále neztratil ani set, poprvé prohrál v New Yorku semifinále, navíc po šesti výhrách v řadě. K postupu do finále mu přitom nestačilo ani vedení 2:1 na sety.

S Djokovičem tak na US Open prohrál vůbec poprvé po třech předchozích výhrách.

Nadal může zkompletovat grandslamové tituly

Djokovič v nedělním finále narazí na světovou jedničku Španěla Rafaela Nadala, který ve třech setech porazil nasazenou dvanáctku Michaila Južného z Ruska, díky čemuž si udržel bilanci bez ztráty setu.

Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Nadal postoupil v New Yorku do finále vůbec poprvé a může útočit na poslední chybějící grandslamový titul a celkově devátý triumf na grandslamech. Djokovič bude usilovat o své druhé grandslamové prvenství.

Finále mezi Nadalem a Djokovičem, který se tak jistě zpozdí v příjezdu do Bělehradu na semifinále Davisova poháru proti Česku, je naplánováno na 22:30 SELČ.

Dvouhra - semifinále:

Muži: Nadal (1-Šp.) - Južnyj (12-Rus.) 6:2, 6:3, 6:4, Djokovič (3-Srb.) - Federer (2-Švýc.) 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5.