Di Luca, druhý muž Gira, dostal za doping 2letý trest

ČTK ČTK, Red Spo
1. 2. 2010 16:30
Jde o spiknutí, nechal se slyšet hříšník
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Řím - Cyklista Danilo Di Luca si dva roky nezazávodí.

Italský olympijský výbor potrestal čtyřiatřicetiletého jezdce za krevní doping na loňském Giru d'Italia, kde obsadil v konečném pořadí druhé místo.

Podle agentury ANSA Di Luca navíc dostal pokutu 280 tisíc eur (v přepočtu asi 7,3 milionu korun) a musí uhradit veškeré náklady na testování. "Odvolám se k CAS. Jsem přesvědčen, že se vrátím dřív než za dva roky," prohlásil cyklista.

Ten byl pozitivně testován ve dvou etapách květnového závodu. Užití zakázané látky CERA, což je nová generace krevního dopingu EPO, potvrdila i analýza druhého vzorku. "Nechápu to a začínám si pohrávat s myšlenkou, že jde o spiknutí," míní.

Původně mu hrozil tříletý trest, protože se jednalo o opakovaný prohřešek. Za účast v aféře z roku 2003 kolem lékaře Carla Santuccioneho, který sportovcům zajišťoval zakázané látky, nesměl závodit tři měsíce.

Di Luca byl navíc z užívání zakázaných látek podezřelý už na Giru před třemi lety, kdy závod vyhrál. V těle mu tehdy naměřili hodnoty hormonů odpovídající malému dítěti a cyklista čelil obvinění, že se pokoušel zakrýt doping.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy