Davis Cup: Dlouhý porazil Rochuse. Češi vyhráli 4:1

7. 3. 2010 18:24
Christophe Rochus - Lukáš Dlouhý 6:1, 6:7, 5:7
Lukáš Dlouhý
Lukáš Dlouhý | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Bree - Lukáš Dlouhý přidal na konto českého daviscupového týmu čtvrté vítězství, když porazil Christopha Rochuse v třísetovém zápase 1:6, 7:6 a 7:5.

Zato Jan Hájek nestačil ve čtvrtém zápase na Steva Darcise a podlehl mu ve třech setech 6:7, 6:1, 4:6.

Na celkové české vítězství to však již nemělo vliv. O všem rozhodly páteční výhry Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha v singlech a společné sobotní vítězství v deblu.

"Jsem samozřejmě hodně zklamaný. Bojoval jsem, chtěl jsem strašně moc vyhrát. Chybí mi trošku větší sebedůvěra, protože posledních několik turnajů se mi nepovedlo a potřeboval bych zase vyhrát pár zápasů, abych ji získal zpátky," řekl Hájek po zápase ke svému výkonu.

Zápas mezi náhradníky obou týmů začal velice vyrovnaně, když se v prvním setu oběma podařilo vzít oponentovi jeden servis, a nakonec tedy sada dospěla do tie-breaku.

V něm byl úspěšnější domácí Steve Darcis, který nakonec udolal Jana Hájka 8:6, a celkově připsal Belgii v duelu s Čechy vůbec první získaný set v celém klání.

Druhý set už byl jasnou záležitostí českého tenisty, avšak rozhodující znovu přinesl vyrovnanější tenis a nakonec i čestný úspěch belgického týmu.