Další boxerská pecka! Pála si to rozdá s Pricem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
3. 3. 2014 14:39
Ondřej Pála se utká na konci měsíce v Německu s dalším silným britským soupeřem.
Ondřej Pála.
Ondřej Pála. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejlepší česká těžká váha Ondřej Pála vstoupí do ringu proti dalšímu velkému jménu světového ringu. 29. března si to rozdá v Německu s Davidem Pricem. Osmikolový zápas potvrdili český bijec, jeho kouč Jurij Krivoručko a také Priceho stáj Sauerland.

Loni v prosinci si to český pořízek ze stáje Médea Boxing Teamu rozdal s Dereckem Chisorou, jejich válku ale ukončil necitlivý zásah ringového rozhodčího ve třetím kole. Nyní má šanci složit reparát.

Price věří, že ho Pála důkladně prověří

„Pála je člověk, který se nebojí jít neustále dopředu a chce bojovat. A to je to, co nyní potřebuji,“ cituje Wordboxingnews.net třicetiletého obra z Liverpoolu.

„Viděl jsem ho loni proti Chisorovi, a ačkoliv rozhodčí zápas ukončil, myslím, že Pála nebyl nikdy v takových problémech, aby tak musel činit, myslím, že Chisora s ním měl velké problémy,“ dodal Price.

Jeho kariéru potenciálního nástupce Vladimira Klička loni zbrzdily pro mnohé šokující porážky od amerického veterána Tonyho Thompsona, 203 centimetrů vysoký ostrovní bijec ale věří v úspěšný restart kariéry.

Sauerland piplá Price pro zářivou budoucnost

„Nyní nastal můj čas, jsem ve skvělé kondici, tréninky s Tommym (Brooksem) jdou skvěle, těším se, jak si to tam rozdám s tím českým klukem,“ dodal bijec, který po druhém výprasku od Thompsona odešel od bývalého trenéra i manažera a zamířil do německé stáje Sauerland Event.

„Jedná se o další krok pro jeho cestu vzhůru. Pála má hodně zkušeností, slušnou knockoutovou bilanci, měl by to být dobrý test Davidových schopností,“ doplnil svého svěřence promotér Kalle Sauerland. Ve skvělé pohodě je ale také devětadvacetiletý pražský rodák.

„Cože? To vůbec nevím,“ žertoval nejdříve Pála se svým typickým humorem při otázce Profiboxing.cz, zdali je zpráva o jeho souboji s britským bronzovým olympionikem z Pekingu pravdivá.

Zápas je pro české fanoušky za rohem

„Ano, je to pravda. O tom zápase vím už dva týdny, takže příprava bude tentokrát úplně jiná, než proti Chisorovi,“ dodal poté už zcela vážně a slíbil tak nepřímo českým fanouškům další velkou boxerskou podívanou.

Souboj dvou urostlých chasníků se uskuteční 29. března v Berlíně na galavečeru, jehož hlavním tahákem bude souboj o titul mistra světa IBF v křížové váze mezi Kubáncem Yoanem Pablem Hernandezem (28-1) a jeho neporaženým polským vyzyvatelem Pawelem Kolodziejem (33-0).

Skvělou zprávou pro české příznivce boxu tak budiž nejen blízkost arény pro případnou osobní podporu Pály v hledišti, ale také televizní pokrytí veřejnoprávní ARD, kterou lze najít v kabelové nabídce i českých operátorů. Velmi pravděpodobně bude duel vysílat také televize Sport1.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy