"To dáte šanci tomuhle týpkovi?" Procházkův vzestup v UFC provokuje soupeře

av av
30. 10. 2020 19:36
Trpělivost se Jiřímu Procházkovi vyplatila. Český fighter po červencové fantastické premiéře v UFC dostane hned na druhý pokus šanci bojovat v hlavním souboji večera.
Jiří Procházka.
Jiří Procházka. | Foto: Jakub Plíhal

Na konci února Procházka vyzve na dosud neznámém místě slavného Kaliforňana Dominicka Reyese, dvojku žebříčku polotěžké váhy a muže, který už dvakrát bojoval o titulový pás.

"Chci nejkratší možnou cestu k titulovému zápasu," tvrdil "Denisa" v srpnovém rozsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Zároveň toužil podruhé otevřít brány klece nejprestižnější světové organizace smíšených bojových umění ještě letos. To se po sérii nešťastných shod událostí během složitého shánění dalšího soupeře nepovedlo, Procházku to ale nyní mrzet nemusí. Naopak, vyplatilo se.

Pokud by v únorovém šlágru "Ničitele" Reyese dokázal porazit, přiblíží se vytouženému souboji o titul, k němuž by mohl nastoupit s pouhými dvěma zápasy v UFC na kontě. 

Jde o senzační katapult mezi největší hvězdy a je vcelku logické, že takto extrémně rychlá cesta vzhůru není každému po chuti.

Procházkovi nemohou přijít na jméno zejména v týmu ambiciózního Rakušana Aleksandara Rakice. Ten dlouhodobě toužil buď po titulovém zápase, nebo aspoň po souboji právě s Reyesem, který by ho k titulu přiblížil.

Na žebříčku je přitom Rakic čtvrtý, o jedno místo před Procházkou.

"Jak je něco takového vůbec možné? Nenechají Aleksandara bojovat s Reyesem a místo toho tuhle šanci dají týpkovi, který je v UFC nováček? Připomeňte mi, kolik že má Procházka v UFC zápasů? Dobrá práce, pane matchmakere," rozčílil se Rakicův trenér Babak Nejad.

Rakušanovi se trochu vrátila nedávná přezíravost, kdy stroze odmítl možnost bojovat právě proti Procházkovi. Média citovala jeho výrok o "českém klukovi, který ho nezajímá".

Ranking UFC: polotěžká váha

Šampion: Jan Blachowicz (Polsko)
1. Glover Teixeira (Brazílie)
2. Jiří Procházka (Česká republika)
3. Aleksandar Rakic (Rakousko)
4. Thiago Santos (Brazílie)
5. Dominick Reyes (USA)
6. Anthony Smith (USA)
7. Magomed Ankalajev (Rusko)
8. Volkan Oezdemir (Švýcarsko)
9. Nikita Krylov (Ukrajina)
10. Johnny Walker (Brazílie)

"Neohlížím se za sebe. Má pozornost směřuje k titulu," uvedl Rakic.

Bijec z Hostěradic má velkou výhodu. Teoreticky by měl mít Rakic přednost, v Procházkově potenciálu a jeho originálnímu pojetí boje se ale zhlédl mocný šéf UFC Dana White. A jak se zdá, má s osmadvacetiletým Čechem velké plány.

Už před červencovou premiérou o něm hodně hovořil a zvedal tím jeho prestiž, což u nováčku dělá jen zřídkakdy.

Nápad na souboj mezi Procházkou a Reyesem vznikl přímo v organizaci UFC a na českého fightera tak čeká obrovská výzva. Tým je nadšený a zahajuje dlouhou a náročnou přípravu na důležitý duel.

Třicetiletý Američan letos prohrál dvě bitvy o titul. Nejprve kontroverzně na body s hvězdným Jonem Jonesem, v září pak se současným šampionem Polákem Janem Blachowiczem. Předtím měl Reyes sérii dvanácti výher v řadě.

Celý život jsem šel k tomu, abych se dostal do UFC, je to ale jen začátek mojí cesty, říká MMA bojovník Makhmud Muradov | Video: Emma Smetana, DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy