"To dáte šanci tomuhle týpkovi?" Procházkův vzestup v UFC provokuje soupeře

av av
30. 10. 2020 19:36
Trpělivost se Jiřímu Procházkovi vyplatila. Český fighter po červencové fantastické premiéře v UFC dostane hned na druhý pokus šanci bojovat v hlavním souboji večera.
Jiří Procházka.
Jiří Procházka. | Foto: Jakub Plíhal

Na konci února Procházka vyzve na dosud neznámém místě slavného Kaliforňana Dominicka Reyese, dvojku žebříčku polotěžké váhy a muže, který už dvakrát bojoval o titulový pás.

"Chci nejkratší možnou cestu k titulovému zápasu," tvrdil "Denisa" v srpnovém rozsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Zároveň toužil podruhé otevřít brány klece nejprestižnější světové organizace smíšených bojových umění ještě letos. To se po sérii nešťastných shod událostí během složitého shánění dalšího soupeře nepovedlo, Procházku to ale nyní mrzet nemusí. Naopak, vyplatilo se.

Pokud by v únorovém šlágru "Ničitele" Reyese dokázal porazit, přiblíží se vytouženému souboji o titul, k němuž by mohl nastoupit s pouhými dvěma zápasy v UFC na kontě. 

Jde o senzační katapult mezi největší hvězdy a je vcelku logické, že takto extrémně rychlá cesta vzhůru není každému po chuti.

Procházkovi nemohou přijít na jméno zejména v týmu ambiciózního Rakušana Aleksandara Rakice. Ten dlouhodobě toužil buď po titulovém zápase, nebo aspoň po souboji právě s Reyesem, který by ho k titulu přiblížil.

Na žebříčku je přitom Rakic čtvrtý, o jedno místo před Procházkou.

"Jak je něco takového vůbec možné? Nenechají Aleksandara bojovat s Reyesem a místo toho tuhle šanci dají týpkovi, který je v UFC nováček? Připomeňte mi, kolik že má Procházka v UFC zápasů? Dobrá práce, pane matchmakere," rozčílil se Rakicův trenér Babak Nejad.

Rakušanovi se trochu vrátila nedávná přezíravost, kdy stroze odmítl možnost bojovat právě proti Procházkovi. Média citovala jeho výrok o "českém klukovi, který ho nezajímá".

Ranking UFC: polotěžká váha

Šampion: Jan Blachowicz (Polsko)
1. Glover Teixeira (Brazílie)
2. Jiří Procházka (Česká republika)
3. Aleksandar Rakic (Rakousko)
4. Thiago Santos (Brazílie)
5. Dominick Reyes (USA)
6. Anthony Smith (USA)
7. Magomed Ankalajev (Rusko)
8. Volkan Oezdemir (Švýcarsko)
6. Anthony Smith (USA)
9. Nikita Krylov (Ukrajina)
10. Johnny Walker (Brazílie)

"Neohlížím se za sebe. Má pozornost směřuje k titulu," uvedl Rakic.

Bijec z Hostěradic má velkou výhodu. Teoreticky by měl mít Rakic přednost, v Procházkově potenciálu a jeho originálnímu pojetí boje se ale zhlédl mocný šéf UFC Dana White. A jak se zdá, má s osmadvacetiletým Čechem velké plány.

Už před červencovou premiérou o něm hodně hovořil a zvedal tím jeho prestiž, což u nováčku dělá jen zřídkakdy.

Nápad na souboj mezi Procházkou a Reyesem vznikl přímo v organizaci UFC a na českého fightera tak čeká obrovská výzva. Tým je nadšený a zahajuje dlouhou a náročnou přípravu na důležitý duel.

Třicetiletý Američan letos prohrál dvě bitvy o titul. Nejprve kontroverzně na body s hvězdným Jonem Jonesem, v září pak se současným šampionem Polákem Janem Blachowiczem. Předtím měl Reyes sérii dvanácti výher v řadě.

Celý život jsem šel k tomu, abych se dostal do UFC, je to ale jen začátek mojí cesty, říká MMA bojovník Makhmud Muradov | Video: Emma Smetana, DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy