"Nejneuvěřitelnější k. o. v historii UFC." Bojovník uspal soupeře ninja kopem

Sport Sport
12. 10. 2020 17:35
Svět smíšených bojových umění je u vytržení. Víkendový Fight Island organizace UFC přinesl moment, o kterém se bude mluvit ještě hodně dlouho. Američan Joaquin Buckley předvedl v kleci útok, který býval k vidění spíše v akčních filmech nebo počítačových hrách.

Kandidát na nejlepší knock-out roku je prozatím jasný. Oficiální twitterový účet prominentní organizace šel ještě dál a Buckleyho k. o. označil za nejlepší ukončení zápasu v celé historii UFC.

Šestadvacetiletý zápasník střední váhy se stal doslova přes noc hvězdou. A také boháčem.

Kromě standardních garantovaných výplat pro nováčky logicky sbalil i finančně mnohem atraktivnější speciální bonusy. Dostal 50 tisíc dolarů za knock-out večera a dalších 50 tisíc za výkon večera.

Šéf UFC Dana White se rozplýval, ještě mnohem víc než v červenci nad výkonem jiného nováčka Jiřího Procházky.

"Na tohle potřebujete naprosto fenomenální atletickou zdatnost. Šílené," prohlásil. Sociální sítě okamžitě zaplnily další nadšené ohlasy velkých osobností MMA. Třeba dvojnásobný šampion Daniel Cormier napsal: "V MMA už jsem viděl různé bláznivé věci, ale tohle nejspíš bude to vůbec nejšílenější k. o. všech dob."

Co vlastně Buckley udělal? Využil momentu, kdy mu soupeř - krajan Impa Kasanganay - chytil pravou nohu a chvíli jako by zaváhal, co vlastně dělat dál. Toho Buckley využil neuvěřitelným způsobem.

Zapřel se o soupeřovu ruku, vyšvihl se do vzduchu a otočkou ve stylu "mortal kombat" uložil soka ke spánku.

"Byl to otevřený zápas, já viděl, že má mou nohu, ale cítil jsem rovnováhu. Proto jsem zkusil otočku," popisoval Buckley svůj hvězdný moment. Podobné věci prý trénuje. "Ano, trénujeme, abychom zabíjeli. Mám to natrénované, jen s tím rozdílem, že mi u toho soupeř nedrží nohu," usmíval se potutelně. 

Z muže s přezdívkou New Mansa je nová kometa smíšených bojových umění. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy