Cyklisté budou mít svou horkou linku. Kvůli dopingu

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 11. 2012 18:26
Mezinárodní cyklistická unie zřídí horkou telefonickou linku, kde se na ni budou moci závodníci obracet s informacemi o dopingu.
Lance Armstrong asi na horkou linku nezavolá.
Lance Armstrong asi na horkou linku nezavolá. | Foto: Reuters

Aigle - Mezinárodní cyklistická unie zřídí horkou telefonickou linku, kde se na ni budou moci závodníci obracet s informacemi o dopingu. Šéf UCI Pat McQuaid to oznámil v minulých dnech jezdcům e-mailem.

"UCI chce být co nejdostupnější, zejména pro vás jezdce, abyste mohli probrat otázky nebo obavy týkající se dopingu. Proto bude během příštích týdnů zřízena důvěrná telefonická linka," napsal McQuaid cyklistům.

McQuaid si snaží zachránit reputaci

"Vím, že nějaký čas potrvá, než si tato novinka získá vaši důvěru, ale věřím, že s nejlepšími úmysly z obou stran se to povede. Tím urychlíme změny v kultuře, které náš sport potřebuje," uvedl šéf unie.

UCI se snaží napravit reputaci cyklistiky, která utrpěla nedávnou aférou kolem Američana Lance Armstronga, jenž kvůli systematickému dopingu přišel dodatečně o sedm titulů z Tour de France.

Unie čelí podezření, že o jeho pozitivních dopingových nálezech věděla a kryla je. Případná pochybení UCI bude vyšetřovat nezávislá komise, jejíž složení se nyní řeší. Svou zprávu má komise vypracovat do 1. června příštího roku.

 

Právě se děje

Další zprávy