Cooke vyhrál první etapu Závodu míru

ČTK
13. 5. 2006 17:35
Schrems - Australský cyklista Baden Cooke splnil úlohu jedné z hlavní hvězd 58. ročníku Závodu míru a vyhrál první etapu.

Ta vedla po rakouských silnicích z Lince do Schremsu.

Vítěz bodovací soutěže na Tour de France z roku 2003 porazil v závěrečném spurtu po 139 kilometrech německé jezdce Sebastiana Siedlera a Danila Honda, který by měl být jeho největším soupeřem v boji o etapové vavříny při hromadným dojezdech.

Z českých jezdců skončil nejlépe Milan Kadlec z Dukly Praha, který byl klasifikován na 21. místě.

Závod míru, který se koná po roční pauze zaviněné finančními problémy bývalých pořadatelů, se v neděli přesune na české území. Cooke absolvuje jako první v tomto ročníku ve žlutém trikotu etapu do Českých Budějovic, která měří 177 km.

Od začátku úvodní etapy jel peloton pohromadě. K jedinému vážnějšímu úniku došlo po první prémii na 38. kilometru, když ujel Novozélanďan Fraser MacMaster. Postupně si vypracoval náskok až dvě a půl minuty, ale před závěrečnými okruhy ve Schremsu již jel opět celý peloton společně a rozhodovalo se v hromadném spurtu.

Výsledky - 1. etapa (139 km):
1. Cooke (Austr.) 3:29:02 hod., 2. Siedler, 3. Hondo (oba Něm.), 4. Aug (Est.), 5. Bonomi, 6. Cadamuro (oba It.), ...21. Kadlec, 26. Lazar, 35. Bláha (všichni Dukla Praha), 55. Mlynář (Sparta Praha), 61. Tesař (Wiesenhof Akud), 66. Mareš (Naturino Sapore Di Mare), 67. Andrle (PSK Whirlpool) všichni stejný čas.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy