Čeští junioři mistry světa ve skeetu. Navíc s rekordem

Red Spo, ČTK
10. 8. 2010 19:30
Složení vítězného družstva: Tomeček, Novota, Slavíček
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mnichov - Skeetaři Jakub Tomeček, Jakub Novota a Miloš Slavíček se stali mistry světa v soutěži juniorských družstev, navíc vytvořili součtem 357 bodů nový světový rekord ve své kategorii.

Čeští mladíci vylepšili na šampionátu ve sportovní střelbě v Mnichově o jeden zásah dva roky starý výkon Kypřanů a o jednu ránu také porazili tým USA.

Česká výprava tak v závěrečném dnu soutěží v bavorské metropoli získala druhou zlatou medaili; o tu první se postaraly v sobotu juniorské puškařky ve střelbě ze sportovní malorážky vleže rovněž ve světovém rekordu.

Výčet medailových úspěchů doplňují třetí místa Lenky Maruškové a ženského družstva ve sportovní pistoli, Jiřího Liptáka a družstva juniorů v trapu a juniora Josefa Nikla v neolympijském běžícím terči na 10 metrů a 50 metrů mix.

Čtěte také: Střelkyně Marušková získala na MS bronz

Přes zisk týmového titulu mladým brokařům individuální medaile v úterý unikla. Tomeček prohrál rozstřel o bronz a skončil čtvrtý, Novota byl devátý a Slavíček patnáctý. Vyhrál Američan Jon McGrath, který však chyboval v závěrečné položce a daroval týmové vítězství Čechům.

Na poslední položce chyboval i Tomeček, který tak přišel o bronz, protože musel kvůli tomu absolvovat rozstřel s Kypřanem Kazakosem, bývalým svěřencem trenéra Petra Málka, a byl neúspěšný.

"Pustil jsem nejjednodušší terč, hned ten na prvním stanovišti. To se mi stalo i na mistrovství Evropy. V rozstřelu mi pak ulétl terč ve čtvrtém dvojstřelu. Asi zapracovala nervozita," řekl Tomeček.

Devátý Novota přišel o šanci na lepší umístění hned v první ranní pětadvacítce, kde udělal tři chyby. "První přišla na třetím stanovišti. Znervózněl jsem a udělal další dvě, pak už jsem makal jen pro družstvo a držel palce Kubovi, který střílel poslední a dotáhl nás ke zlatu," uvedl Novota.

Muži pod vedením úřadujícího mistra Evropy Jana Sychry nedosáhli na žádnou medaili, družstvo na pátém místě dělila od bronzu jediná trefa, od vítězných Kypřanů tři. Sychra skončil třináctý dvě rány od finále. "Šanci na finále jsem ztratil v poslední položce dvěma chybami. Mrzí mě i to, že nám chyběl bod k medaili družstva. Kdyby každý z nás přidal jeden terč, byli jsme zlatí, ale o kdyby střelba není," konstatoval Sychra.

 

Právě se děje

Další zprávy