Čeští házenkáři vyhráli nad Maďarskem a postupují dál

22. 1. 2010 22:00
ME: Česko - Maďarsko 33:26 (14:13)
Filip Jícha
Filip Jícha | Foto: Reuters

Praha - Čeští házenkáři vyhráli po šesti letech zápas na mistrovství Evropy a díky tomu postoupili do čtvrtfinálové skupiny. V závěrečném třetím zápase základní skupiny D zvítězili 33:26 nad Maďarskem, které tak na turnaji končí.

Hrdiny zápasu ve Wiener-Neustadtu se stali Martin Galia, Filip Jícha a Jan Filip. Galia měl v brance bezmála padesátiprocentní úspěšnost zákroků. Jícha s Filipem nastříleli dohromady plných 25 branek - Jícha čtrnáct a Filip jedenáct.

První zápas v čtvrtfinále v Innsbrucku sehrají Češi v neděli proti Slovinsku (20:30). Dalšími soupeři ve skupině budou Polsko (úterý, 20:15) a Německo (čtvrtek, 16:30).

Házenkáři na úvod ME padli. Nestačili na Španělsko
Házenkáři prohráli i s Francií. Tentokrát o gól

Svěřenci slovenského kouče Martina Liptáka ve 24. minutě vedli 13:8, poté ale přišel stejně jako v předcházejících zápasech ve skupině se Španělskem a Francií výpadek.

Toho dokázal protivník využít a sérií pěti branek vyrovnal. Do kabin šel český tým s jednobrankovým vedením.

Zato vstup do druhého poločasu vyšel českému mužstvu skvěle. Za necelé čtyři minuty lovil brankář Fazekas míč ze své sítě čtyřikrát a rázem na světelné tabuli svítilo nadějných 18:13.

Maďaři sice snížili ještě v 57. minutě na rozdíl čtyř branek, ale rozjetí čeští hráči si nehodlali nechat vítězství vzít.

"Odehráli jsme velmi dobré střetnutí. Po prohře se Španělskem nebyla nálada v týmu příliš dobrá, ale dokázali jsme se zvednout v utkání s Francií," řekl novinářům po zápasu trenér Lipták.

"Dnes chlapci dokázali, že když dají do hry srdce a hlavu, tak podle toho také vypadá i výsledek. Hráli jsme proti velmi dobrému soupeři a nevím, co více říci, mám radost z postupu," dodal.

Skupina D (Wiener-Neustadt):

Česká republika - Maďarsko 33:26 (14:13)
Sestava a branky ČR:
Štochl, Galia - Nocar 5, Vítek 2, Mičkal, Zdráhala, Vraný 1, Kubeš, Piskač, Jícha 14/1, Filip 11/2, Sobol, Mráz, Stehlík, Hynek, Sklenák.
Nejvíce branek Maďarska: Császár 7, Katzirz 4, Krivokapič 3/3, Törö 3. Rozhodčí: Olesen, Pedersen (oba Dán.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3. Vyloučení: 3:6. Diváci: 5500.

Francie - Španělsko 24:24 (10:10)