13. 6. 2008 16:39
Martínezová-Sánchezová - Šafářová 6:2, 4:1 skreč
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Reuters

Praha - Česká tenistka Lucie Šafářová si semifinále na turnaji v Barceloně nezahraje, v Birminghamu vypadla i Nicole Vaidišová.

Ve čtvrtfinálovém zápase proti domácí Marii Martínezové-Sánchezové musela Šafářová předčasně skončit kvůli zdravotním potížím.

Sedmačtyřicátá tenistka světa ztratila první set 2:6 a ve druhém prohrávala 1:4, když zápas skrečovala.

V Birminghamu skončila také ve čtvrtfinále i Nicole Vaidišová. Ta sice byla proti Američance Bethanii Mattekové favoritkou, ale s hráčkou ze závěru první světové stovky prohrála ve dvou setech jasně 3:6 a 0:6 a s turnajem se loučí.

O poznání lepší výkon předvedla Petra Cetkovská v zápase proti Ukajince Katarině Bondarenkové. Jenže brejk v prvním setu jí soupeřka vrátila a v tie-breaku už třiadvacetiletá Češka nestačila. Druhou sadu už prohrála jasně 2:6 a stejně jako Vaidišová v Anglii končí.