Ceny 2009: Skandální Woods, zlatý Messi i lepší Phelps

Martin Jůzek
31. 12. 2009 7:10
Kdo ovládl sportovní ankety tohoto roku?
Usain Bolt při předávání
Usain Bolt při předávání | Foto: Reuters

Praha - Usain Bolt, Ryan Lochte, Lionel Messi, Ryan Giggs a dokonce i Tiger Woods. Co mají tato jména společného? Kromě toho, že jde o úspěšné sportovce, je tu ještě spojení s rokem 2009.

Právě letos si totiž tito muži odnesli ocenění za své výkony.

Usain Bolt

- Rychlejší na světě není 

Nový světový rekord při sprintu na sto metrů, na dvě stě metrů a tři zlaté medaile na mistrovství světa. Atletika nemá větší hvězdu než Bolta, který se stal v anketě IAAF atletem roku. 

Ryan Lochte

- Ten, co porazil Phelpse

Ryan Lochte letos vylepšil světový rekord v polohovém závodě na dvě stě metrů, na MS získal tři zlaté medaile a jednu bronzovou. Proto v anketě o nejlepšího plavce Spojených států vyhrál právě před známějším Phelpsem.

Lionel Messi

- Zlatý míč poprvé do Argentiny

Diego Maradona nikdy Zlatý míč nedostal, protože dlouho platilo pravidlo, že musel vyhrát Evropan. To se změnilo v 90. letech a jako první Argentinec tak tuto prestižní trofej letos získal Lionel Messi, Maradonův svěřenec v reprezentaci a hvězda Barcelony.

Čtěte také: Messi získal Zlatý míč, vyhrál jako první Argentinec

Ryan Giggs

- Fotbal překonal formuli 1

Legendární fotbalista, jenž celou svou kariéru strávil v Manchesteru United, letos ovládl anketu BBC o nejlepšího sportovce na britských ostrovech a porazil i vítěze formule 1 Buttona. Je teprve čtvrtým zástupcem Walesu, který toto ocenění mohl převzít.

Čtěte dále: Giggs britským sportovcem roku. Je to šok, reagoval

Tiger Woods

- Skandály přerušily kariéru

Byl vyhlášen golfistou roku, i když neměl tak úspěšný rok. Navíc si jej novináři vybrali jako sportovce desetiletí, ačkoliv to bylo v době, kdy už na světě byla aféra kolem jeho nevěry, kvůli níž navíc přerušil kariéru.

Čtěte více: Woodsova popularita rekordně klesá. Ceny ale bere dál

 

Právě se děje

před 22 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy