Britové a Švédky vedou olympijský turnaj v curlingu

17. 2. 2006 22:37
Britští reprezentanti v curlingu se po 8. kole olympijského turnaje ujali vedení. Ve večerním zápase si připsali páté vítězství, když porazili Švédsko suverénně 8:2. Kanada, s níž se dosud dělili o prvenství, podlehla Finsku těsně 7:8 a spolu s Američany a Finy jí patří druhé místo.

Obhájci zlaté medaile v curlingu z Norska si v dopoledním sedmém kole olympijského turnaje připsali třetí vítězství. Domácí reprezentaci porazili 11:3 a patří jim průběžné páté místo.

V čele ženského turnaje se osamostatnily Švédky, které v 7. kole porazily stříbrné medailistky ze Salt Lake City Švýcarky. Až v dodatečném endu vybojovaly čtvrté vítězství na turnaji Norky, směnu navíc potřebovaly k triumfu i Rusky.

Muži: 7. kolo: Itálie - Norsko 3:11, Švédsko - Finsko 4:11, Švýcarsko - Německo 8:5. 8. kolo: Finsko - Kanada 8:7, Británie - Švédsko 8:2, USA - Švýcarsko 7:3, Itálie - Nový Zéland 6:5.
Pořadí: 1. Británie 6 zápasů/5 vítězství, 2. USA, Finsko, Kanada 6/4, 5. Švýcarsko, Norsko, Itálie 6/3, 8. Švédsko 7/3, 9. Německo 5/1, 10. Nový Zéland 6/0.

Ženy: 7. kolo: Rusko - USA 8:7 v dodat. endu, Norsko - Itálie 9:7 v dodat. endu, Kanada - Británie 9:3, Švédsko - Švýcarsko 9:7.
Pořadí: 1. Švédsko 6/5, 2. Švýcarsko, Norsko, Kanada 6/4, 5. Británie 5/3, 6. Rusko, Dánsko 5/2, 8. Japonsko 4/1, 9. Itálie 5/1, 10. USA 6/1.