Březina zahájil MS nadějně. Po krátkém programu je pátý

ČTK ČTK, Red Spo
24. 3. 2010 17:33
1. Takahaši, 2. Chan, 3. Joubert
Michal Březina
Michal Březina | Foto: Reuters

Turín - Český krasobruslař Michal Březina je na mistrovství světa v Turíně po krátkém programu pátý. Vydařená jízda mu vynesla osobní rekord 81,75 bodu a nestačil jen na čtveřici soupeřů v čele s Japoncem Daisukem Takahašim.

Ten získal 89,30 bodu a před čtvrtečními volnými jízdami má náskok necelých dvou bodů druhého Kanaďana Patricka Chana a třetího Francouze Briana Jouberta.

Čtěte také: Verner: Na mistrovství světa nepojedu. Jsem z formy

Březina se podobně jako na olympiádě i evropském šampionátu představil jako jistý skokan a na rozdíl od Vancouveru byl spokojen i se známkami. Poprvé v kariéře se dostal přes hranici 80 bodů, ale k medaili má devatenáctiletý krasobruslař poměrně daleko. Na třetího Jouberta ztrácí téměř šest bodů.

Takahaši a Chan čistými programy potvrdili pozici nejlepších mužů z nedávné olympiády, kteří do Turína přijeli. Japonský bronzový medailista z Vancouveru útočí na první světový titul v kariéře.

Obhájce stříbra z loňského MS Chan bude muset především odrážet útok Jouberta, jenž za ním zaostává o zanedbatelnou desetinu bodu.

Zkušený Francouz nechal tři týdny po hrách zapomenout na vancouverské zklamání z 16. místa. Obhájce bronzové medaile zvládl čistě všechny prvky včetně kombinace čtverného a trojitého toeloopu a už během jízdy dával volný průchod emocím.

Druhý český reprezentant Pavel Kaška, který na mistrovství světa nahradil Tomáše Vernera, spadl při trojitém lutzu v plánované kombinaci a výrazně zaostal za svým osobním maximem.

Ziskem 50,55 bodu o jednu příčku vylepšil své 27. místo z mistrovství světa v roce 2008, ale do volných jízd nepostoupil.

Mistrovství světa v krasobruslení v Turíně:

Muži - po krátkém programu:
1. Takahaši (Jap.) 89,30, 2. Chan (Kan.) 87,80, 3. Joubert (Fr.) 87,70, 4. Kozuka (Jap.) 84,20, 5. Březina (ČR) 81,75, 6. Abbott (USA) 81,05, ...26. Kaška (ČR) 50,55 - nepostoupil do volných jízd

 

Právě se děje

Další zprávy