Boulařka Sudová v Deer Valley až v druhé desítce

1. 2. 2013 8:01
Nikola Sudová obsadila v závodě SP v jízdě v boulích v americkém Deer Valley jedenácté místo. Na stupních vítězů se seřadila trojice domácích reprezentantek Kearneyová, McPhieová a Outtrimová.
Nikola Sudová
Nikola Sudová | Foto: Eduard Erben

Deer Valley - Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila v závodě Světového poháru v jízdě v boulích v americkém Deer Valley jedenácté místo. Na stupních vítězů se seřadila trojice domácích reprezentantek Hannah Kearneyová, Heather McPhieová a Eliza Outtrimová.

Sudová zaznamenala druhé nejhorší umístění v dosavadním průběhu sezony, horší byla před týdnem v Calgary, kde obsadila až 32. příčku. V průběžném pořadí seriálu patří dvojnásobné medailistce z mistrovství světa se ziskem 180 bodů pátá pozice. Vede Justine Dufourová-Lapointeová z Kanady s 312 body.

V Deer Valley se kromě Sudové představily ještě dvě české závodnice. Tereza Vaculíková a Kristýna Hnyková však neuspěly v kvalifikaci a skončily na 31, respektive 36. místě.

Závod mužů vyhrál Kanaďan Mikael Kingsbury před krajanem Alexem Bilodeauem a třetím vítězstvím za sebou si upevnil pozici v čele pořadí SP.

Závod SP v akrobatickém lyžování v boulích v Deer Valley (USA):

Muži:

1. Kingsbury 25,78, 2. Bilodeau (oba Kan.) 25,60, 3. Deneen (USA) 25,07.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Kingsbury 460 b., 2. Bilodeau 335, 3. Deneen 261.

Ženy:

1. Kearnyová 25,54, 2. McPhieová 23,85, 3. Outtrimová (všechny USA) 23,47, ...11. Sudová 21,96, v kvalifikaci 31. Vaculíková, 36. Hnyková (všechny ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 312, 2. McPhieová 285, 3. Kearneyová 245, ...5. Sudová 180, 36. Vaculíková 13, 48. Hnyková 1.