Boonen vyhrál první etapu závodu Paříž-Nice a vede celkově

6. 3. 2006 18:27
Cyklistický mistr světa Tom Boonen vyhrál první etapu závodu série ProTour Paříž-Nice a dostal se po dvou úsecích do čela průběžného pořadí. Belgický spurtér dnes v závěrečném finiši triumfoval před Australanem Allanem Davisem a Franciskem Ventosem ze Španělska.

Boonen obsadil páté místo v nedělním prologu, který vyhrál Američan Bobby Julich. Díky desetisekundové bonifikaci za dnešní vítězství v 193 km dlouhé etapě belgický Sportovec roku Julicha celkově předstihl a poprvé si oblékl žlutý trikot vedoucího jezdce.

Smutnými hrdiny dnešní etapy z Villemandeuru do Saint-Amand-Montrond byli domácí jezdci Christophe Laurent a Stephane Auge. Ti si v úniku vypracovali až desetiminutový náskok, ale peloton je zhruba šest kilometrů před cílem dostihl.

Výsledky - 1. etapa (193 km): 1. Boonen (Belg.) 4:56:01, 2. Davis (Austr.), 3. Ventoso (Šp.), 4. Rigotto, 5. Napolitano (oba It.), 6. Steegmans (Belg.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Boonen 5:02:01, 2. Julich (USA) -7, 3. Kašečkin (Kaz.) -8, 4. McGee (Austr.) -9, 5. Contador, 6. S. Sanchez (oba Šp.) oba -10.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Při útoku afghánské armády na úkryt Tálibánu zemřelo 35 civilistů, hlásí úřady

Nejméně 35 civilistů zahynulo a 13 dalších utrpělo zranění v noci na pondělí při útoku afghánských vládních sil na úkryt povstalců z řad Tálibánu v provincii Hílmand na jihu země. Podle agentury Reuters to uvedli dva zástupci místních úřadů. Informace o operaci se nicméně rozcházejí. Americká armáda, která afghánské vládní síly podporuje, sdělila, že zabito bylo 22 bojovníků Tálibánu, o civilních obětech nehovoří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy