Bez spadlého řetezu by vyhrál Schleck,zjistila agentura

Red Spo, ČTK
25. 7. 2010 13:35
Schleck by měl na Contadora náskok 64 setin sekundy

Paříž - Nebýt spadlého řetězu v 15. etapě, mohl lucemburský cyklista Andy Schleck vyhrát Tour de France těsně před Albertem Contadorem.

Tvrdí to agentura SID, podle níž by byl bez pondělního incidentu rozdíl mezi dvěma nejlepšími jezdci pouhých 640 tisícin sekundy ve prospěch Schlecka.

Tomu v 15. etapě ve stoupání na Port de Bales spadl řetěz, čehož využil Contador k útoku. Na svého největšího rivala tehdy najel 39 sekund, což je stejný časový rozdíl, který nyní Schleckovi na Španěla chybí.

Čtěte také:
Slavící Contador: Byla to těžká Tour. A rozplakal se
Contador má triumf na dosah. Předčil Schlecka v časovce

V případě stejného času na sekundy mezi dvěma jezdci by se braly v úvahu z výsledků obou letošních časovek i tisíciny a v tom případě by měl vysoký Lucemburčan před Contadorem mírně navrch.

Španěl Contador, jemuž většina jezdců fakt, že v 15. etapě na Schlecka nepočkal, nevyčítala, bude v neděli při dojezdu do Paříže potřetí v kariéře korunován králem Tour.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy