Berdycha čeká další bitva. S Tsongou to bude agresivní

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 11. 2011 10:00
Český tenista v sobotu bojuje o finále Turnaje mistrů
Berdych po těsné prohře s Djokovičem vybojoval zápasy s Tipsarevičem i Ferrerem. | Foto: Reuters

Londýn - Další napínavou bitvu slibuje sobotní duel Tomáše Berdycha a Jo-Wilfrieda Tsongy na tenisovém Turnaji mistrů v Londýně.

Zápas v londýnské O2 Areně startuje po deváté hodině, online přenos budete moci sledovat ZDE.

V sázce totiž není nic menšího než finále prestižního turnaje, které by pro oba tenisty znamenalo patrně největší úspěch jejich dosavadních kariér (oba to zatím nejdále dotáhli do finále grandslamů). Vítěz zápasu také v tenisovém žebříčku přezimuje jako světová šestka.

Navíc jde i o úspěch národní. Berdych i Tsonga se mohou stát za čtyřicetiletou historii Turnaje mistrů teprve druhými tenisty pocházejícími z Česka (Československa), či z Francie. Jejich předchůci byli Ivan Lendl a Sébastien Grosjean.

Berdych srazil Ferrera. V boji o finále vyzve Tsongu
Utkání mezi Berdychem a Ferrerem jsme sledovali ŽIVĚ
Tsonga už nehrál jak šílenec, pochválil se přemožitel Nadala

K napínavosti sobotního večerního duelu by měl přispět i charakter hry obou tenistů.

Tosnga na Turnaji mistrů vyřídil Fishe i Nadala, podlehl pouze Federerovi.
Tosnga na Turnaji mistrů vyřídil Fishe i Nadala, podlehl pouze Federerovi. | Foto: Reuters

Jak Berdych tak Tosnga rádi hrají ofenzivně, což bude změna obzvláště pro Berdycha, který celou základní skupinu odehrál proti spíše bránícím tenistů.

"Rád hraje agresivně a rád mění hru. Skvěle servíruje. Bude to změna. Nevím, jestli příjemná nebo nepříjemná," řekl Berdych po pátečním zápase s Davidem Ferrerem na adresu Tosngy.

"Naštěstí s ním mám relativně čerstvou zkušenost s dobrým koncem z Pekingu. Určitě budu stavět na zkušenostech z toho zápasu a jdu do toho," uvedl rodák z Valašského Meziříčí, který jediný vzájemný duel s Tsongou na okruhu ATP před měsícem vyhrál 6:4, 4:6 a 6:1.

Již před Berdychovým zápasem bude znám první finalista turnaje, jenž vzejde z duelu mezi Rogerem Federerem, jediným neporaženým hráčem turnaje, a Davidem Ferrerem, který svoji první prohru utrpěl až ve večerejším duelu s českým tenistou.

Právě Federer dokázal Tsongu zatím jako jediný na Turnaji mistrů porazit, když v úvodním duelu Francouze přehrál 6:2, 2:6 a 6:4.

"Je to ten starý Roger, jako když vyhrával během roku skoro všechno," prohlásil Tomáš Berdych na adresu pětinásobného šampiona Turnaje mistrů Federera. "Ale proč nemohl někdo zastavit i jeho ?"

Zápas Rogera Federera s Davidem Ferrerem začíná dnes okolo 15:00, duel mezi Tomášem Berdychem a Jo-Wilfriedem Tsongou po 21. hodině.