Berdych září i v Monte Carlu. Postoupil do třetího kola

Sport Sport, Red Spo
13. 4. 2010 19:33
Berdych - Gasquet 6:2, 6:0

Monte Carlo - Český tenista Tomáš Berdych potvrzuje i nadále svou vynikající formu. Po turnaji v Miami se mu daří i v Monte Carlu, kde je už ve třetím kole.

Tam se dostal díky povedenému úternímu zápasu s Francouzem Richardem Gasquetem, kterého porazil hladce 6:2 a 6.0. Celý zápas navíc trval necelou hodinu.

Čtěte také: Benešová jde v Barceloně dál. Naopak končí Šafářová

Rodák z Valašského Meziříčí vyzve v další fázi Španěla Fernanda Verdasca, s nímž změřili síly i v již zmíněném Miami. Tehdy čtyřiadvacetiletý český reprezentant zvítězil 4:6, 7:6 a 6:4.

Ve vzájemných soubojích pak má i aktivní bilanci, když dosud vyhrál šestkrát. Naopak Verdasco dosud zdolal Berdycha jen třikrát.

Výsledky:

Dvouhra - 1. kolo:
Robredo (12-Šp.) - Zeballos (Arg.) 6:3, 6:3, Wawrinka (13-Švýc.) - Hanescu (Rum.) 6:2, 6:4, Montaňés (Šp.) - Baghdatis (16-Kypr) 6:4, 6:2, Troicki (Srb.) - Kubot (Pol.) 4:6, 6:2, 6:2.

2. kolo:
Berdych (10-ČR) - Gasquet (Fr.) 6:2, 6:0, Tsonga (5-Fr.) - Almagro (Šp.) 7:6 (7:5), 7:5, Verdasco (6-Šp.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:1.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy