Berdych v Římě dohrál, Nadal uhájil vedení v žebříčku

14. 5. 2011 8:12
Berdych - Gasquet 6:4,2:6,4:6. Nadal - Čilič 6:1,6:3
Tomáš Berdych skončil v Římě ve čtvrtfinále.
Tomáš Berdych skončil v Římě ve čtvrtfinále. | Foto: Reuters

Řím - Poslední český zástupce na tenisovém turnaji série Masters v Římě skončil ve čtvrtfinále. Tomáš Berdych nestačil na Francouze Richarda Gasqueta, kterému podlehl po setech 6:4, 2:6 a 4:6.

Sedmý nasazený hráč sice ovládl první set, po dvou hodinách a osmnácti minutách se ale před kvalitním soupeřem musel sklonit.

Gasqueta čeká v semifinále Rafael Nadal, který přes zdravotní problémy snadno porazil Chorvata Marina Čiliče 6:1 a 6:3.

Kvitová je na Prague Open v semifinále
Šafářová a Benešová v Římě vypadly, Djokovič válí dál

Španělský tenista si díky postupu mezi čtyři nejlepší uhájil pozici světové jedničky, když odrazil útok fenomenálně hrajícího Novaka Djokoviče.

Srbský tenista ve čtvrtfinále zdolal zdolal Švéda Robina Söderlinga a prodloužil letošní vítěznou sérii už o pětatřicátý zápas. K vyrovnání rekordu Johna McEnroea z úvodu roku 1984 mu chybí ještě sedm výher.

V semifinále čeká na Djokoviče tradiční soupeř, Brit Andy Murray.