Berdych porazil Verdaska a je krok od Turnaje mistrů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 11. 2011 13:05
Berdych - Verdasco (Šp.) 6:3, 7:5
Tomáš Berdych postoupil na turnaji Masters v Paříži do třetího kola
Tomáš Berdych postoupil na turnaji Masters v Paříži do třetího kola | Foto: Reuters

Paříž - Tomáš Berdych ve svém prvním zápase na turnaji Masters v Paříži porazil Španěla Fernanda Verdaska 6:3 a 7:5 a opět se přiblížil účasti na Turnaji mistrů v Londýně. Od ní mu chybí už jen jedna výhra, či pomoc soupeřů.

Šestadvacetiletý Berdych vyhrál ve 2. kole nad téměř o dva roky starším soupeřem i třetí letošní vzájemný zápas. Celkově vylepšil vzájemnou bilanci na 9:4.

Ve třetím kole se Berdych utká buď s Američanem Alexem Bogomolovem, nebo se Srbem Jankem Tipsarevičem, který stejně jako Berdych usiluje o postup na Turnaj mistrů. Pokud Berdych zvítězí, bez ohledu na ostatní výsledky podruhé za sebou postoupí na Turnaj mistrů.

Za stavu 4:3 v prvním setu sedmý hráč žebříčku ATP Verdaska brejknul, díky čemuž v další hře dovedl úvodní sadu do vítězného konce. Pěti vyhranými hrami v řadě se pak dostal do vedení 2:0 ve druhé sadě.

Štěpánek zakončil sezonu prohrou v Paříži v prvním kole

V ní španělského tenistu brejknul hned dvakrát a dostal se do vedení 5:2 a podával na vítězství v zápase. Verdasco však zápas svým prvním brejkem v zápase zdramatizoval a po dalším brejku následně vyrovnal na 5:5.

Pak ale soupeře potřetí ve druhém setu brejknul Berdych a následně využil třetí možnost dopodávat zápas do vítězného konce, když využil svůj šestý mečbol.

1. kolo:

Dodig (Chorv.) - Fognini (It.) 4:6, 6:1, 6:3, Stachovskij (Ukr.) -Nišikori (Jap.) 6:4, 6:3, F. López (Šp.) - Llodra (Fr.) 7:6 (9:7), 6:3, Chardy (Fr.) - Granollers (Šp.) 6:3, skreč, Isner (USA) - Wawrinka (Švýc.) 6:7 (3:7), 7:5, 7:6 (7:5), Mónaco (Arg.) - Young (USA) 6:4, 6:2.

2. kolo:

Roddick (13-USA) - Benneteau (Fr.) 6:4, 6:4, Berdych (5) - Verdasco 6:3, 7:5, Tsonga (6-Fr.) - García-López (Šp.) 6:3, 6:4.