Fez - Česká tenistka Iveta Benešová na turnaji v marockém Fezu září. Sedmadvacetiletá hráčka porazila v pátečním bojovném semifinále Francouzku Alize Cornetovou 6:3, 4:6 a 7:5 a zahraje si o titul.
V rozhodujícím zápase pak vyzve v sobotu Rumunku Simonu Halepovou, která vyřadila odpoledne další českou zástupkyni Renatu Voráčovou.
Čtěte také: Benešová jde ve Fezu dál. Naopak vypadla Zakopalová
Benešová zahájila důležité střetnutí dobře a díky aktivní hře získala i ve prospěch první sadu. Její soupeřka se však dokázala zvednout a díky zlepšené hře si nakonec vynutila třetí set.
V něm vedla Benešová dokonce už 4:0, ale pak začala chybovat a mladá Francouzka vývoj střetnutí zcela otočila na 4:5.
Rodačka z Mostu se ovšem nakonec dokázala zmobilizovat k rozhodujícímu závěru, udržela za stavu 5:5 svůj servis a následně svou soupeřku o ten její obrala.
Výsledky:
Dvouhra - semifinále:
Halepová (Rum.) - Voráčová (ČR) 7:5, 6:4, Benešová (ČR) - Cornetová (Fr.) 6:3, 4:6, 7:5.

