Mladinká Bencicová řádí, vyšlápla si i na Williamsovou

16. 8. 2015 9:07
Osmnáctiletá švýcarská tenistka Belinda Bencicová vyřadila na turnaji v Torontu další velké jméno a postoupila do finále.
Belinda Bencicová.
Belinda Bencicová. | Foto: Reuters

Toronto - Osmnáctiletá švýcarská tenistka Belinda Bencicová vyřadila na turnaji v Torontu další velké jméno a postoupila do finále. Po Eugenii Bouchardové, Caroline Wozniacké a Aně Ivanovičové si nenasazená Švýcarka troufla i na světovou jedničku Serenu Williamsovou a připravila jí teprve druhou porážku v sezoně.

Williamsová, jež vyhrála torontský Rogers Cup třikrát, v semifinále začala lépe, ale Bencicová dokázala zápas otočit a zvítězila 3:6, 7:5, 6:4. Jedinou předchozí porážku v sezoně uštědřila vítězce všech tří dosavadních letošních grandslamů Petra Kvitová v květnovém semifinále v Madridu.

"Pořád tomu nevěřím," prohlásila světová dvacítka Bencicová. "První set byl na mě příliš rychlý, ale pak jsem se dokázala přizpůsobit a bojovat," dodala hráčka, která dosud na okruhu WTA vyhrála jeden turnaj, letos v Eastbourne. Ve finále se utká s druhou nasazenou Rumunkou Simonou Halepovou.

Williamsová vyhrála na esa 16:1, jenže udělala i dvanáct dvojchyb. "Hrála jsem mizerně," konstatovala. "Profesionální tenistka by měla zahrát aspoň průměrně, ale já nedokázala ani to. Snad se z toho do US Open dostanu," řekla.

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová nastoupí ve finále čtyřhry proti dvojici Caroline Garciaová, Katarina Srebotniková. Ty porazily nejvýše nasazený pár turnaje Martina Hingisová, Sania Mirzaová 6:3 a 6:2.