Belgičan Hoste vyhrál díky časovce Tři dny de la Panne

30. 3. 2006 18:43
S půlminutovým náskokem vyhrál belgický cyklista Leif Hoste závody Tři dny de la Panne. Vítěz úvodní etapy dnes triumfoval v závěrečné časovce na 12 kilometrů a na prvním místě vystřídal Rakušana Bernharda Eisela, který se ujal průběžného vedení po středečním etapovém prvenství.

První část závěrečného dne měřící 119 kilometrů vyhrál Nizozemec Steven De Jongh, ale o osudu závodu se rozhodlo až v časovce. V ní byl nejrychlejší osmadvacetiletý Hoste, který porazil o 14 sekund Američana George Hincapieho. Třetím místem dovršil triumf jezdců stáje Discovery Channel Stijn Devolder z Belgie.

Závěrečný program závodu už neabsolvoval mistr světa Tom Boonen. Lehce nachlazený belgický šampion se rozhodl v sychravém počasí dát přednost klidu, aby byl v pořádku na nedělní závod Kolem Flander. "Jeho start by neměl být ohrožen," uvedl mluvčí stáje Quickstep Alessandro Tegner.

Výsledky - 3. etapa

1. část (119 km): 1. De Jongh (Niz.) 2:48:24 hod., 2. Corioni (It.), 3. Rosseler oba stejný čas, 4. Weylandt -26, 5. Hoste (všichni Bel.) -28, 6. Rojas (Šp.) -30, ...81. Tesař (ČR) -19:18.

2. část (časovka na 12 km): 1. Hoste 14:18 min., 2. Hincapie (USA) -14, 3. Devolder (Bel.) -18, 4. Rosseler -26, 5. Roesems (Bel.) -30, 6. Rojas -33, ...79. Tesař -2:14

Konečné pořadí: 1. Hoste 13:17:03, 2. Eisel (Rak.) -30, 3. Sánchez (Šp.) -1:05, 4. Rosseler -1:08, 5. Hincapie -1:25, 6. De Jongh -1:34, ...92. Tesař -55:55.