Basketbalistky Brna porazily USK

ČTK
17. 2. 2006 18:43
Brno - Basketbalistky Gambrinusu Brno porazily v předehrávaném utkání 22. ligového kola USK Praha 96:71 a zdolaly druhý tým ligy i ve třetím vzájemném utkání sezony. Zápas byl pro české mistryně i poslední herní prověrkou před čtvrtfinálovou sérií Evropské ligy s Bourges, která začne v úterý ve Francii.

O jednoznačném vítězství favoritek rozhodla hned úvodní čtvrtina, v níž získaly Brňanky díky rychlým protiútokům vysoký náskok. Po změně stran už domácí basketbalistky polevily v tempu a umožnily soupeřkám, které postrádaly zraněnou Pavlíčkovou a Brazilku Castrovou-Marquesovou, částečně srovnat krok.

Tým USK těžil hlavně z výkonu zahraničních opor Bělorusky Volné a Američanky Burseové, které dohromady nastřílely 49 bodů. Brňanky měly hlavní opory také v obou Američankách Miltonové- Jonesové se Salesovou, dařilo se i Veselé a Žirkové.

V brněnském týmu nastoupila poprvé po pětiměsíční přestávce po operaci menisku reprezentační pivotka Ivana Večeřová, která se zranila v září ve finále mistrovství Evropy. Odehrála šest minut a vstřelila jeden bod.

Gambrinus Brno - USK Praha 96:71 (30:17, 55:29, 79:48)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 22, Žirková 16, Salesová a Veselá po 14 - Volná 27, Buresová 22, Mokrošová 10. Rozhodčí: Dolinek, Hruša. Trestné hody: 15/13 - 11/10. Fauly: 15:14. Trojky: 7:9. Diváci: 400. Nejlepší hráčka: Miltonová-Jonesová.

1. Gambrinus Brno 21 21 0 2194:975 42
2. USK Praha 21 18 3 2012:1239 39
3. Sparta Praha 20 12 8 1317:1442 32
4. Trutnov 20 11 9 1399:1500 31