Medaile, sláva, teď šest let za vraždu přítelkyně. Tak se Pistorius stal z hrdiny padouchem

Paralympijským šampion Oscar Pistorius byl miláčkem jihoafrických fanoušků. To ale změnila smrt jeho přítelkyně Reevy Steenkampové, z jejíž vraždy byl dnes uznán vinným.
Dnes dostal u soudu v Pretorii šest let vězení za vraždu. Soudkyně Thokozile Masipaová tak nevyhověla žalobě, která požadovala minimálně patnáctiletý trest.
Jihoafričan se narodil s vrozenou vadou dolních končetin (bez lýtkových kostí), kvůli níž mu byly ve věku jednoho roku amputovány nohy pod koleny
Na paralympiádách v Aténách, Pekingu a Londýně získal v bězích na 100, 200 a 400 metrů celkem šest zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.
Od roku 2007 běhal se zdravými atlety, byť má protézy. Starty na vrcholných akcích mezi nepostiženými mu původně kvůli možné technologické výhodě mezinárodní atletická federace IAAF zakázala, Jihoafričan ale uspěl s odvoláním u sportovního arbitrážního soudu.
Foto: ČTK
Sport Sport
6. 7. 2016 11:25
Připomeňte si s námi přemety v životě paralympijského šampiona Oscara Pistoriuse, který byl dnes soudem v Pretorii odsouzen na šest let za vraždu přítelkyně Reevy Steenkampové.

Více o čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy