Ukazuje růžky i vzhled modelky. Po vzoru bulharské hvězdy se Bendová oddala sprintu

Ukazuje růžky i vzhled modelky. Po vzoru bulharské hvězdy se Bendová oddala sprintu
Nikola Bendová zažila vloni životní sezonu. Zaběhla si osobní rekordy na své oblíbené dvoustovce (23,16 sekundy), třístovce (37,40) i na netradiční trati 150 metrů (17,09), kde se na Zlaté tretře v Ostravě stala českou rekordmankou.
Vše směřovalo k vrcholu s názvem Tokio 2020, kam by se Bendová v minulém roce s největší pravděpodobností kvalifikovala. Jenže olympiáda se o rok posunula a českou atletku o ni připravilo zranění.
Dcera bývalých reprezentantů - čtvrtkaře a překážkářky - si natrhla zadní stehenní sval a při sledování tokijských her zažívala nelehké psychické stavy. Na další úspěchy si bude muset zatím počkat. Z mezinárodní scény má ve sbírce bronzovou medaili z mistrovství Evropy do 17 let, které se v roce 2016 konalo v Gruzii.
Mnohem víc cenných kovů posbírala jednadvacetiletá rodačka z Ostravy, jež od čtyř let žila s rodiči v Žebráku u Berouna, na republikových šampionátech. Dvakrát se stala mistryní Česka na dvoustovce, třikrát byla na této distanci druhá. Tři stříbra získala i na poloviční sprinterské trati.
Foto: Moneta Money Bank
Sport Sport
24. 10. 2021 10:30
Svodům delších tratí nepodléhá a dál bojuje s tvrdou konkurencí na dvoustovce, potažmo stovce. Olympiáda v Tokiu unikla Nikole Bendové jenom kvůli odkladu a zranění, její čas by měl přijít za tři roky v Paříži. Podívejte se na fotografie jednadvacetileté atletky, která se vedle sprintů věnuje příležitostně také modelingu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy