Mohou si All Blacks dát nohy na stůl? Dle analýzy investorů titul obhájí

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
15. 10. 2015 16:23
Ragbisté Nového Zélandu jako první tým v historii obhájí titul mistrů světa. Vyplývá to z analýzy největší australské finanční skupiny Macquarie Group. Ta přitom podobně úspěšně předpověděla i poslední světové šampiony ve fotbale - Němce.
Fanynky Nového Zélandu mohou už nyní pomalu začít slavit obhajobu titulu.
Fanynky Nového Zélandu mohou už nyní pomalu začít slavit obhajobu titulu. | Foto: Reuters

SydneyRagby pobláznění fanoušci Nového Zélandu mohou být v klidu. Respektive pomalu začít slavit. Jejich miláčci, kterým se přezdívá "All Blacks", jako první v historii obhájí titul mistra světa. Alespoň dle analýzy nadnárodní investiční společnosti Macquarie Group.

Největší australská finanční skupina, jejíž roční zisk je více jak 1,2 miliardy eur, sestavila schéma pro vyřazovací boje ragbyového světového šampionátu, který letos hostí Anglie.

Z matematického modelu, který počítal s historickými výsledky, světovým žebříčkem (a změnami v něm) a také sázkovými kurzy, vyšlo, že staronovými mistry světa se stanou právě ragbisté Nového Zélandu.

Ti v sobotu 31. října porazí v ostře sledovaném derby další dosavadní dvojnásobné světové šampiony z Austrálie. A to přesto, že mají hráči Nového Zélandu i dle tohoto schématu nejtěžšího možného protivníka – nevyzpytatelné obhájce stříbra z Francie (on-line reportáž z tohoto zápasu sledujte v sobotu od 21:00 hodin ZDE!)

Hostitelům příštího evropského fotbalového šampionátu ale zůstanou jen oči pro pláč. Přitom matematicky se jedná o čtvrtý nejsilnější celek čtvrtfinále. Dle Macquarie vybojují bronz ragbisté Walesu, kteří si poradí v evropském souboji s Iry.

Pokud by chtěl někdo namítat, že statistiky ještě nic neznamenají, je třeba podotknout, že experti Macquarie dosud trefili na probíhajícím MS v ragby 32 ze 40 výsledků v základních skupinách (prohra JAR s Japonskem mezi nimi ovšem nebyla).

Mistrovství světa v Ragby 2015

Program, výsledky, tabulky. Vše o MS v ragby

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy