Český "Spider-Man" v akci. Lezec Ondra získal zlato i díky akupunktuře a přítelkyni

Český "Spider-Man" v akci. Lezec Ondra získal zlato i díky akupunktuře a přítelkyni
Adam Ondra využívá akupunkturu ke zklidnění před závody.
Fyzioterapeut a praktik čínské medicíny Pavel Vích provádí tzv. moxování - metodu čínské medicíny využívající tepla z pelyňkového doutníku.
Obhlídka bouldrů - před finále dostanou lezci dvě minuty k prohlédnutí každého závodního bouldru. Poté jsou schováni v tzv. izolaci, aby nevěděli, jak lezli jejich soupeři.
Adam Ondra čeká v izolaci před vpuštěním na pódium.
Foto: Lukáš Bíba
Lukáš Bíba
19. 8. 2019 6:06
Prohlédněte si fotografie ze světového šampionátu ve sportovním lezení v japonském Hačiodži, němž Adam Ondra rok před olympijskou premiérou tohoto sportu vybojoval zlato v lezení na obtížnost.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy