Olympijský deník: Ať žije Martina II., akrobatka!

Jan Lipold Jan Lipold, li
28. 1. 2010 13:45
Sledujeme den po dni cestu do Vancouveru.

Prý kouří, občas pije, přibrala deset kilo a poslední rok skákala jen do vody (i s lyžemi na nohou, věříme). Přesto ji náš olympijský výbor dodatečně nominoval do Vancouveru. Martinu Konopovou zatím sledovali jen znalci akrobatického lyžování a čtenáři Šumperského deníku. To už neplatí, protože akrobatka se dostala do centra první a poslední nominační aférky české výpravy.

Martině (zde je její kompletní vizitka ve zpravodaji Šumperský rej) přejeme všechno nejlepší, do životosprávy ať si nenechá od nikoho kecat. Nemluvě o tom, že normální člověk by ve střízlivém stavu nedal ani obyčejné salto, natož s vruty. Jestli vypadla z formy, se teprve ukáže (kvalifikace je 20. února). Podle tréninkového plánu se ale Martina ani vloni neflákala! A má stejného trenéra jako Aleš Valenta, to je slibné.

Patriarcha chystá olympijskou modlitbu.
Patriarcha chystá olympijskou modlitbu. | Foto: Jan Lipold

Patriarcha Kirill ruským borcům na cestu do Kanady požehná v chrámu Krista Spasitele. Ovečkin a spol. se kvůli tomu pravděpodobně na otočku ze zámoří trmácet nebudou, čili hokejky zůstanou bez posvěcení. A v tom je naše šance!

Kanadský tisk píše, že na zahájení her nejspíš nepřijede nejen Václav Klaus, ale ani košíkář Obama, natož teplomilný Berlusconi.

Zahajovací ceremoniály stejně bývají  ukrutně dlouhé a nudné, i když tu a tam se v choreografii najdou i mistrovské kousky. Podívejte se na tenhle. Kam se hrabou severokorejské spartakiády.

 

Právě se děje

Další zprávy