"Zajímáte se jen o vlastní moc." Boxerům vedeným Rusem hrozí, že je vyškrtnou z OH

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 12. 2022 15:41
Mezinárodní olympijský výbor pohrozil dlouho kritizované asociaci IBA vyřazením boxu z olympijského programu už pro hry v Paříži, které se uskuteční za rok a půl.
Box žen na minulé olympiádě v Tokiu
Box žen na minulé olympiádě v Tokiu | Foto: Reuters

Organizaci, kterou vede Rus Umar Kremljov a je finančně závislá na energetické firmě Gazprom, vyčítá, že nemá snahu řešit své problémy i to, že v říjnu umožnila start Rusům a Bělorusům na svých akcích.

Boxerská asociace je už řadu let ve sporu s MOV, který ji suspendoval kvůli jejím problémům v oblasti řízení, financí, rozhodování zápasů a etiky už v roce 2019.

Odebral IBA pořádání olympijského turnaje v Tokiu a už v červnu oznámil, že asociace nebude mít na starosti ani kvalifikační turnaje pro Paříž 2024 a samotné souboje pod pěti kruhy.

"IBA nemá skutečný zájem o box, zajímá se pouze o vlastní moc. Chybí jí vůle pochopit skutečné problémy," uvedli představitelé MOV v prohlášení.

V programu dalších her 2028 v Los Angeles tradiční sport zatím není.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy