Rychlé holky ve finále. Rosolová se prala s diskvalifikací

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 8. 2012 21:22
Posledním postupovým časem 54,87 si měla účast mezi nejlepší osmičkou zajistit i Denisa Rosolová, ale následně byla na několik desítek minut diskvalifikována.
Denisa Rosolová se i přes chvilkovou diskvalifikaci do finále závodu na 400 metrů překážek probojovala
Denisa Rosolová se i přes chvilkovou diskvalifikaci do finále závodu na 400 metrů překážek probojovala | Foto: ČTK

Londýn - České překážkářky Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová postoupily do olympijského finále závodu na 400 metrů, které je na programu ve středu večer.

Hejnová zaběhla v prvním semifinále časem 53,62 sekundy letošní české maximum a obsadila druhé místo. Za vítěznou Ruskou Anťukhovou zaostala o 29 setin.

Dlouho to vypadalo, že si bez problémů doběhne pro účast v nejlepší osmičce i Rosolová, ve finiši svého semifinále se však ze druhého místa propadla na třetí. I tak by posledním postupovým časem 54,87 uspěla, ovšem o chvíli později byla diskvalifikována za údajné neúplné překonání sedmé překážky.

Přitom, pokud se měla Rosolová dopustit nečistého přeskoku, vypadalo to spíš, že se tak stalo hned na první překážce.

Místo ní se do finále prodrala domácí Perri Shakesová-Draytonová. Česká výprava však podala protest, který vedení závodu vyslyšelo a vrátilo Rosolovou na výsledkovou listinu. Britská strana následně zvažovala také podání námitky, ovšem po shlédnutí videa od toho ustoupila.

Na záznam závodu se podívejte na webu České televize ZDE.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy