Deset medailí, dvě zlata. Komu to za rok v Tokiu cinkne a kdo bude rád za finále?

Sport Sport
28. 7. 2020 6:15
Příští rok touto dobou bude na olympiádě v Tokiu usilovat česká výprava o vylepšení medailového účtu z her v Riu, kde získala deset medailí. Podívejte se, kolik cenných kovů podle odhadu Aktuálně.cz čeští sportovci za rok získají.

Josef Dostál: zlato

Josef Dostál
Josef Dostál | Foto: Milan Kammermayer

Josef Dostál si z Ria de Janeira odvezl stříbro a bronz, v Tokiu to podle nás bude jeho výsledek o jednu medaili chudší, ale zase bude zlatá.

Na Dostálově oblíbeném kilometru je sice situace mezi favority velmi vyrovnaná, ale stříbrný muž z posledního světového šampionátu jistě má kvalitu i zkušenosti na to, aby zlato získal. Obzvláště když si pro olympijský závod pořídil novou loď s černým nátěrem, jímž plánuje mást soupeře. 

V Riu bronzový čtyřkajak v Tokiu vůbec startovat nebude, neboť se tam jede pouze na poloviční trati a české posádce se na ni nepodařilo kvalifikovat. V deblu, kde Dostál startuje s Radkem Šloufem, bude hodně záležet na tom, jak se jeho parťákovi podaří naladit formu. Na posledním mistrovství světa spolu byli čtvrtí. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy