Deset medailí, dvě zlata. Komu to za rok v Tokiu cinkne a kdo bude rád za finále?

Sport Sport
28. 7. 2020 6:15
Příští rok touto dobou bude na olympiádě v Tokiu usilovat česká výprava o vylepšení medailového účtu z her v Riu, kde získala deset medailí. Podívejte se, kolik cenných kovů podle odhadu Aktuálně.cz čeští sportovci za rok získají.

Jiří Prskavec: stříbro

Jiří Prskavec v kvalifikaci do Tokia 2021
Jiří Prskavec v kvalifikaci do Tokia 2021 | Foto: Jan Homolka, kanoe.cz

Před čtyřmi lety odjel Jiří Prskavec do Ria sice jako mladíček, ale také jako mistr světa a jasný kandidát na zlato. Nakonec byl rád za těsný bronz, který vybojoval i přes dvousekundovou penalizaci. 

Do Tokia by měl Prskavec přijede jako zkušený harcovník se čtyřmi tituly mistra světa za pasem, včetně toho z loňského MS. 

Oprávněnost své nominace do Tokia, kam smí jen jeden z elitních českých slalomářů, potvrdil Prskavec na letošních kvalifikačních závodech ve Veltrusech a Troji, kde ovládl všechny čtyři (!) nominační závody. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy