Deset medailí, dvě zlata. Komu to za rok v Tokiu cinkne a kdo bude rád za finále?

Sport Sport
28. 7. 2020 6:15
Příští rok touto dobou bude na olympiádě v Tokiu usilovat česká výprava o vylepšení medailového účtu z her v Riu, kde získala deset medailí. Podívejte se, kolik cenných kovů podle odhadu Aktuálně.cz čeští sportovci za rok získají.

Josef Dostál: zlato

Josef Dostál
Josef Dostál | Foto: Milan Kammermayer

Josef Dostál si z Ria de Janeira odvezl stříbro a bronz, v Tokiu to podle nás bude jeho výsledek o jednu medaili chudší, ale zase bude zlatá.

Na Dostálově oblíbeném kilometru je sice situace mezi favority velmi vyrovnaná, ale stříbrný muž z posledního světového šampionátu jistě má kvalitu i zkušenosti na to, aby zlato získal. Obzvláště když si pro olympijský závod pořídil novou loď s černým nátěrem, jímž plánuje mást soupeře. 

V Riu bronzový čtyřkajak v Tokiu vůbec startovat nebude, neboť se tam jede pouze na poloviční trati a české posádce se na ni nepodařilo kvalifikovat. V deblu, kde Dostál startuje s Radkem Šloufem, bude hodně záležet na tom, jak se jeho parťákovi podaří naladit formu. Na posledním mistrovství světa spolu byli čtvrtí. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy