reklama
 
 

Kajakář Hradílek: Samopaly v Londýně jsou přehnané

18. 7. 2012 16:20
Foto: Reuters
Český kajakář se připravuje v olympijském Londýně na své druhé olympijské hry v kariéře.

Londýn - Tvrdá bezpečnostní opatření a divoký závodní kanál nejvíce zaujaly českého olympijského reprezentanta Vavřince Hradílka, který se již od pondělí zabydluje v olympijském Londýně i na závodním kanálu.

Přečtěte si jeho čerstvé dojmy z dějiště 30. letních olympijských her v exkluzivním rozhovoru Aktuálně.cz.

Cirkus kolem Hilegrtové nechápu

A.cz.: Většina kanoistů se vypravila do Londýna již v pondělí, 11 dní před zahájením olympiády. Proč tak brzo?

V.H.: Brzo jsme letěli proto, že kanál v Londýně je na trénink nenahraditelný. Není to jako hala pro basketbal, nebo dráha pro atlety. Veškerý trénink před takovýmhle vrcholem musí být na dané trati, kde se závodí.

A.cz: A lodě vám dorazily v pořádku? Hodně se psalo o problémech Štěpánky Hilgertové...

V.H.:Já s lodí problémy nemám. Budu závodit na lodi, která je tři roky stará. Při každém transportu je samozřejmě riziko poškození lodě, ale člověk to neovlivní. Ten cirkus vyvolaný kolem přepravy lodě jsem od Štěpánky nepochopil. Ještě když jsme letěli speciálem, vše proběhlo naprosto skvěle.

A.cz: Kolik už jste stihli na kanále tréninků a co na něj říkáte?

V.H.: Kanál je dost specifický kvůli novému systému překážek, který je použit nově i na kanále v Českých Budějovicích. Jsou to nepříjemné malé válce, které loď dokážou zastavit. Je velice těžké si udržet rychlou stopu. Mně se líbil kanál v Pekingu více. I tento je ale divoký a obtížný, takže super.

Na kanále jsme už od příletu absolvovali šest tréninků včetně jednoho na C2 se Standou Ježkem.

Hlídají nás se samopaly

 A.cz: Můžete si po tréninku třeba dát pivo? A kam na něj chodíte?

V.H.:Na pivo zatím chodíme tady na hotelu. Máme to tu již z předchozích kempů otestované. Myslím, že v českém domě si ale skočíme na české. Přeci jen to místní se zas tak moc pít nedá. I když já rád ochutnávám různé druhy a některé mě zaujaly. Nechodíme ale každý den, jen když je třeba zregenerovat.

A.cz: Jaká jsou bezpečností opatření na místě, opravdu jsou tak přísná, jak bylo avizováno?

V.H.: Bezpečnostní opatření jsou veliká, místy dost přehnaná a zmatečná. Je to sice nedílná součást, ale přesto se člověk směje a kroutí hlavou. V porovnání s Pekingem je to opravdu přísnější. Ale beru to tak, že je to součást a naprosto to chápu - například, že se musí jet na jedno určené místo třeba přes tři bezpečnostní kontroly, nebo že kolem kanálu chodí policisté se samopaly.

A.cz: Jaký je Váš program pro následující dny?

V.H.:Po příletu jsme byli odvezeni přes Olympijskou vesnici, kde jsme se akreditovali, na hotel v blízkosti našeho kanálu na sever od Londýna. Do vesnice se chystám na procházku v pátek a od úterka se tam stěhujeme s celým týmem.

Před samotným závodem už tolik trénovat nebudeme. Tréninkové jednotky se budou zmenšovat a půjdeme maximálně jednou denně na vodu. Tento týden ještě občas dvakrát.

A.cz: Jak moc detailně máte rozplánovanou přípravu do prvního startu?

V.H.: S Pytlákem (můj trenér) máme vymyšlený plán až do závodu. Když plán vyjde, měl bych odjíždět z Londýna spokojen.

autor: Sport | 18. 7. 2012 16:20

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama