Měl jsem ADHD, ale hrál jsem si na gangstera. Britský boxer popsal svůj život flinka

ČTK ČTK
2. 8. 2021 9:47
Vyhodili ho ze školy i z několika zaměstnání, nepředpovídali mu zrovna zářnou budoucnost. Ve středu ale britský boxer Ben Whittaker zabojuje na olympijských hrách v Tokiu o zlatou medaili. Touhu po nejcennějším kovu prozrazují i jeho vlasy nabarvené právě na zlato.
Benjamin Whittaker
Benjamin Whittaker | Foto: Reuters

"Vyrostl jsem s ADHD. Byl jsem trochu otrávený z toho, vysvětlovat to lidem, takže jsem si zahrál takovou gangsterskou roli," řekl Whittaker. Později ho ale vyhodili ze školy. "Můj otec mi řekl, že si musím najít práci, abych se naučil trochu disciplíny," poznamenal boxer.

Ani v zaměstnání ale dlouho nevydržel. Nejprve pracoval ve sportovním obchodu. Uměním jednat s lidmi ale zrovna neoplýval, schovával se na toaletách a následně musel v práci skončit.

Otec mu tak našel práci u fotbalového klubu Wolverhampton, hrajícího nejvyšší anglickou soutěž. Znovu se však před námahou schovával na záchodech. "Chytili mě, jak jím koláče pod sušákem na ruce. Tak mě zase vyhodili," vzpomínal Whittaker.

K boxu se dostal tak, že se občas pral v hospodách nebo společenských klubech. "Nikdy jsem ale netrénoval. Ve skutečnosti jsem to nenáviděl. Kdo chce dostat pěstí do obličeje? Ale byl jsem velmi talentovaný, i tak jsem vyhrával," řekl Whittaker.

"Říkal jsem si, že pokud se trochu zvednu a začnu trénovat častěji než jednou za měsíc, tak něco dokázat můžu. Chtěl jsem to i ukázat škole, kde říkali, že ničeho nedosáhnu," doplnil čtyřiadvacetiletý boxer.

Whittaker se ve středečním finále polotěžké váhy utká s Kubáncem Arlenem Lópezem, který před pěti lety v Riu de Janeiro získal zlato ve střední váze.

Brit může splnit proroctví svého kouče, který mu ke každým Vánocům daroval fotografii legendárního boxerského šampiona Muhammada Aliho na stupních vítězů na olympiádě v roce 1960. "Říkal mi: 'Tohle budeš ty.' Věř mi, mám rád amatérský box a tvým stylem to vyhraješ," uvedl Whittaker.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy