Hokejový program OH odtajněn: na šlágr si přivstanete, s Kanadou Češi hrají už ve čtyři ráno

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 9. 2017 16:41
Přesně 140 dní do startu hokejového turnaje na olympiádě v Pchjongčchangu je znám jeho kompletní program. Čeští hokejisté rozehrají turnaj zápasem s domácí Jižní Koreou. V základní skupině poté narazí ještě na Kanadu a Švýcarsko a fanoušci se musí připravit i na brzké ranní vstávání. Olympijský turnaj se řeší také v Severní Americe. Televizní stanice NBC a NBCSN po dobu turnaje neodvysílají jediný zápas NHL. Jako protest proti tomu, že liga na hry nepustila nejlepší hokejisty světa.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Dvacet let od historického vítězství v Naganu se ostře sledovaný hokejový turnaj, na kterém se čeští hokejisté bez nejlepších hráčů planety pokusí zabojovat o medaili, vrací do stejného časového pásma. A to znamená, že pokud budete chtít sledovat živě přímé přenosy z turnaje v Pchjongčchangu, budete si muset přivstat.

Mezinárodní hokejová federace IIHF přesný program včetně oficiálních termínů už dříve rozlosovaných skupin zveřejnila včera. 

Trenér reprezentace Josef Jandač tak přesně 140 dní před startem turnaje zatím stále nemá jasno o sestavě. Už však ví, kdy a na koho narazí. 

Čeští hokejisté turnaj rozehrají 15. února ve 13:10 středoevropského času zápasem proti domácí Jižní Koreji. Zbylé dva zápasy základní skupiny ale začnou podstatně dřív. S Kanadou budou hrát Češi 17. února už v 04:10. A základní skupinu uzavřou o den později zápasem se Švýcarskem, který bude mít úvodní vhazování v 8:40 středoevropského času. 

Další program hokejistů bude přímo závislý na výsledcích základní skupiny. Hokejový turnaj na olympiádě se hraje v jiném formátu než mistrovství světa. 

V Pchjongčchangu se představí jen dvanáct reprezentací, které jsou rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Přímo do čtvrtfinále postoupí jen jejich vítězové a navíc nejlepší tým ze druhého místa. Všechny ostatní celky čeká ještě jeden osmifinálový zápas o všechno. 

Hokejový turnaj na příští zimní olympiádě je v těchto dnech i předmětem diskusí v Severní Americe. Populární televizní stanice NBC a NBCSN, které jsou partnery NHL, neodvysílají v průběhu olympijských her jediné utkání NHL. 

Televize tím prý chtějí dát lize najevo, že se jim nelíbí rozhodnutí neuvolnit na olympijský turnaj její hokejisty. Jak známo, turnaj v Pchjongčchangu se poprvé od turnaje století v Naganu odehraje bez účasti hráčů z NHL.

Olympijský turnaj na OH v Pchjongčchangu:

Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Jižní Korea

Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko

Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo

Program české hokejové reprezentace:

Česko - Jižní Korea: 15. 2. 2018, 13:10 SEČ.

Česko - Kanada: 17. 2. 2018, 04:10 SEČ.

Česko - Švýcarsko: 18. 2. 2018, 08:40 SEČ.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Cenu Václava Havla za rok 2021 získala běloruská opoziční vůdkyně Maryja Kalesnikavová. Cenu uděluje Rada Evropy a Knihovna Václava Havla.

před 7 minutami

Prezident podepsal zákon vylučující z dostavby Dukovan ruské a čínské firmy

Ruské a čínské firmy se zřejmě nebudou moci jakkoliv zúčastnit stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Počítají s tím bezpečnostní záruky v takzvaném nízkouhlíkovém zákoně, který podepsal prezident Miloš Zeman. 

Zákon počítá s tím, že pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nebudou moci být použity technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích.

Norma má podle původního záměru umožnit ministerstvu průmyslu a obchodu poskytnout návratnou finanční výpomoc na stavbu dukovanské elektrárny. Zákon přezdívaný Lex Dukovany má rovněž zavést způsob stanovení výkupní ceny z nového bloku dukovanské elektrárny, což souvisí se zajištěním financování projektu.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Léčebné konopí bude i na elektronický recept a zřejmě dostupnější

Léčebné konopí by mělo být do budoucna levnější a dostupnější. Přispět k tomu má novela, kterou v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Lékaři navíc budou moci podle předlohy předepisovat léčebné konopí také na elektronický recept. V technickém konopí bude moci být vyšší obsah účinné látky než nyní.

Soukromé subjekty budou moci podle novely pěstovat rostliny konopí pro léčebné použití, vyrobit z nich léčivou látku a distribuovat ji za stejných podmínek jako jakoukoli jinou návykovou látku. Ministerstvo zdravotnictví si od této změny slibuje zvýšení konkurence a snížení ceny léčivých přípravků s obsahem konopí, které jsou z 90 procent hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Nyní Státní ústav pro kontrolu léčiv vykupuje na základě tendru objednaný objem konopí od vybraného dodavatele.

Léčebné konopí se užívá třeba u chronických bolestí, na něž nezabírají jiné léky. Předepisují ho vybraní lékaři, například lidem s roztroušenou sklerózou, rakovinou a AIDS.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Ochrana zákazníků na trhu s energiemi se zvýší, Zeman změny podepsal

Dodavatelé energií budou muset informovat zákazníky adresně o cenových změnách. Jejich zveřejnění na internetu stačit nebude. Počítá s tím novela energetického zákona, která rozšiřuje ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků. Parlament ji schválil navzdory varování velkých dodavatelů elektřiny a plynu nebo Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, že úpravy mohou znamenat zdražení energií. Prezident Miloš Zeman novelu podepsal, oznámil dnes ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Novela proti takzvaným energošmejdům zavádí zejména registr zprostředkovatelů nabídek energií. Zprostředkovatelskou činnost v energetice stanoví jako nový druh podnikání na základě oprávnění Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Zprostředkovatelskou licenci budou muset mít i mít společnosti, které za účelem zprostředkování dodávek energií zakládají jejich dodavatelé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy