Hokejový program OH odtajněn: na šlágr si přivstanete, s Kanadou Češi hrají už ve čtyři ráno

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 9. 2017 16:41
Přesně 140 dní do startu hokejového turnaje na olympiádě v Pchjongčchangu je znám jeho kompletní program. Čeští hokejisté rozehrají turnaj zápasem s domácí Jižní Koreou. V základní skupině poté narazí ještě na Kanadu a Švýcarsko a fanoušci se musí připravit i na brzké ranní vstávání. Olympijský turnaj se řeší také v Severní Americe. Televizní stanice NBC a NBCSN po dobu turnaje neodvysílají jediný zápas NHL. Jako protest proti tomu, že liga na hry nepustila nejlepší hokejisty světa.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Dvacet let od historického vítězství v Naganu se ostře sledovaný hokejový turnaj, na kterém se čeští hokejisté bez nejlepších hráčů planety pokusí zabojovat o medaili, vrací do stejného časového pásma. A to znamená, že pokud budete chtít sledovat živě přímé přenosy z turnaje v Pchjongčchangu, budete si muset přivstat.

Mezinárodní hokejová federace IIHF přesný program včetně oficiálních termínů už dříve rozlosovaných skupin zveřejnila včera. 

Trenér reprezentace Josef Jandač tak přesně 140 dní před startem turnaje zatím stále nemá jasno o sestavě. Už však ví, kdy a na koho narazí. 

Čeští hokejisté turnaj rozehrají 15. února ve 13:10 středoevropského času zápasem proti domácí Jižní Koreji. Zbylé dva zápasy základní skupiny ale začnou podstatně dřív. S Kanadou budou hrát Češi 17. února už v 04:10. A základní skupinu uzavřou o den později zápasem se Švýcarskem, který bude mít úvodní vhazování v 8:40 středoevropského času. 

Další program hokejistů bude přímo závislý na výsledcích základní skupiny. Hokejový turnaj na olympiádě se hraje v jiném formátu než mistrovství světa. 

V Pchjongčchangu se představí jen dvanáct reprezentací, které jsou rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Přímo do čtvrtfinále postoupí jen jejich vítězové a navíc nejlepší tým ze druhého místa. Všechny ostatní celky čeká ještě jeden osmifinálový zápas o všechno. 

Hokejový turnaj na příští zimní olympiádě je v těchto dnech i předmětem diskusí v Severní Americe. Populární televizní stanice NBC a NBCSN, které jsou partnery NHL, neodvysílají v průběhu olympijských her jediné utkání NHL. 

Televize tím prý chtějí dát lize najevo, že se jim nelíbí rozhodnutí neuvolnit na olympijský turnaj její hokejisty. Jak známo, turnaj v Pchjongčchangu se poprvé od turnaje století v Naganu odehraje bez účasti hráčů z NHL.

Olympijský turnaj na OH v Pchjongčchangu:

Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Jižní Korea

Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko

Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo

Program české hokejové reprezentace:

Česko - Jižní Korea: 15. 2. 2018, 13:10 SEČ.

Česko - Kanada: 17. 2. 2018, 04:10 SEČ.

Česko - Švýcarsko: 18. 2. 2018, 08:40 SEČ.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy