Hokejový program OH odtajněn: na šlágr si přivstanete, s Kanadou Češi hrají už ve čtyři ráno

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 9. 2017 16:41
Přesně 140 dní do startu hokejového turnaje na olympiádě v Pchjongčchangu je znám jeho kompletní program. Čeští hokejisté rozehrají turnaj zápasem s domácí Jižní Koreou. V základní skupině poté narazí ještě na Kanadu a Švýcarsko a fanoušci se musí připravit i na brzké ranní vstávání. Olympijský turnaj se řeší také v Severní Americe. Televizní stanice NBC a NBCSN po dobu turnaje neodvysílají jediný zápas NHL. Jako protest proti tomu, že liga na hry nepustila nejlepší hokejisty světa.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu.
Čeští hokejisté už znají termíny svých zápasů na olympiádě v Pchjongčchangu. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - Dvacet let od historického vítězství v Naganu se ostře sledovaný hokejový turnaj, na kterém se čeští hokejisté bez nejlepších hráčů planety pokusí zabojovat o medaili, vrací do stejného časového pásma. A to znamená, že pokud budete chtít sledovat živě přímé přenosy z turnaje v Pchjongčchangu, budete si muset přivstat.

Mezinárodní hokejová federace IIHF přesný program včetně oficiálních termínů už dříve rozlosovaných skupin zveřejnila včera. 

Trenér reprezentace Josef Jandač tak přesně 140 dní před startem turnaje zatím stále nemá jasno o sestavě. Už však ví, kdy a na koho narazí. 

Čeští hokejisté turnaj rozehrají 15. února ve 13:10 středoevropského času zápasem proti domácí Jižní Koreji. Zbylé dva zápasy základní skupiny ale začnou podstatně dřív. S Kanadou budou hrát Češi 17. února už v 04:10. A základní skupinu uzavřou o den později zápasem se Švýcarskem, který bude mít úvodní vhazování v 8:40 středoevropského času. 

Další program hokejistů bude přímo závislý na výsledcích základní skupiny. Hokejový turnaj na olympiádě se hraje v jiném formátu než mistrovství světa. 

V Pchjongčchangu se představí jen dvanáct reprezentací, které jsou rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Přímo do čtvrtfinále postoupí jen jejich vítězové a navíc nejlepší tým ze druhého místa. Všechny ostatní celky čeká ještě jeden osmifinálový zápas o všechno. 

Hokejový turnaj na příští zimní olympiádě je v těchto dnech i předmětem diskusí v Severní Americe. Populární televizní stanice NBC a NBCSN, které jsou partnery NHL, neodvysílají v průběhu olympijských her jediné utkání NHL. 

Televize tím prý chtějí dát lize najevo, že se jim nelíbí rozhodnutí neuvolnit na olympijský turnaj její hokejisty. Jak známo, turnaj v Pchjongčchangu se poprvé od turnaje století v Naganu odehraje bez účasti hráčů z NHL.

Olympijský turnaj na OH v Pchjongčchangu:

Skupina A: Kanada, Česko, Švýcarsko, Jižní Korea

Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko

Skupina C: Švédsko, Finsko, Norsko, Německo

Program české hokejové reprezentace:

Česko - Jižní Korea: 15. 2. 2018, 13:10 SEČ.

Česko - Kanada: 17. 2. 2018, 04:10 SEČ.

Česko - Švýcarsko: 18. 2. 2018, 08:40 SEČ.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy