To je Sekáč! Hattrick, krásná akce a osm bodů ve dvou zápasech. Čechům zraje v KHL lídr na olympiádu

Adam Sušovský Adam Sušovský
21. 9. 2017 13:06
Když si reprezentační trenér Josef Jandač pouští sestřihy z ruské KHL, musí se v těchto dnech potutelně usmívat. Dost možná mu totiž v Kazani zraje klíčový hráč pro olympiádu v Jižní Koreji. Ostatně forma útočníka Jiřího Sekáče mluví za vše: ve dvou posledních zápasech nastřádal osm bodů a v produktivitě nahání největší hvězdy soutěže. AK Bars díky němu poskočili do čela Západní konference. O jeho životní formě už vědí také v zámoří - na jeho včerejší výstavní gól se podívejte sami.
EHT, Česko - Finsko: Jiří Sekáč
EHT, Česko - Finsko: Jiří Sekáč | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava - Když Jiří Sekáč na modré čáře v podstatě bez rychlosti přebíral puk do situace jeden na jednoho, vůbec to nebezpečně nevypadalo. Český útočník přesto dokázal pohyby ramen vyloženě zesměšnit obránce a korunu celé akci nasadil obdivuhodným zakončením jednoruč do víka nešťastného Jakuba Štěpánka. 

Možná bude lepší, když si celou akci přehrajete sami (na videu níže). A třeba si výstavní trefu s údivem ještě několikrát zopakujete. Určitě ale pochopíte, proč včerejší gól českého útočníka z tuctového zápasu Kontinentální hokejové ligy Kazaně v Bratislavě přehrávají svým čtenářům i média v zámoří. 

Tohle bylo něco. 

A jestliže zápasy Kazaně, nebo alespoň sestřihy nejlepších akcí z nich, sleduje i trenér české reprezentace Josef Jandač, musí se samou radostí usmívat. 

Pětadvacetiletý útočník, jemuž se TOP reprezentační akce vinou neuvěřitelně smolných zranění poslední sezony vyhýbaly, totiž hraje v životní formě. 

V takové, s jakou by mohl na olympiádě v Jižní Koreji, kam jak známo nepojedou hokejisté z NHL, klidně zvládnout roli stěžejního hráče, třeba centra první formace.

Výše zmíněným gólem Sekáč uzavřel další povedený večer, který Kazaň vynesl do čela Západní konference KHL. A sám se pod tím v Bratislavě podepsal čtyřmi body za dva góly a dvě asistence. 

Ještě lepší show přitom rozbalil o dva dny dříve doma. Když AK Bars deklasovali Rigu 7:2, nastřílel bezmocným lotyšským soupeřům svůj první hattrick v KHL a navrch přidal asistenci.

Suma sumárum: Jiří Sekáč ve dvou posledních zápasech nasbíral 8 bodů (5+3) a je s předstihem víceméně jisté, že bude vyhlášen hvězdou uplynulého týdne.

Fantastická forma totiž Sekáče žene také do čela kanadského bodování soutěže, kde si drží průměr více než bod na zápas (v 11 zápasech posbíral 15 bodů za 6 branek a 9 asistencí). Patří mu v bodování soutěže šestá pozice, na vedoucího Nikitu Guseva z Petrohradu ztrácí jen 2 body a má oproti němu jeden zápas k dobru.

Sekáč je nejen kvůli své formě jedním z aspirantů na nominaci pro olympiádu v Jižní Koreji. Přestože na mistrovství světa startoval naposledy v roce 2014 v Minsku, je stálým členem širšího kádru Jandačova týmu. Zároveň ale platí, že je i jeho největším smolařem. 

O účast na mistrovství světa 2016 v Rusku, kde měl být jednou z mála českých posil z NHL, ho připravil otřes mozku, který utrpěl v přípravném zápase. Ze stejného důvodu přišel o nominaci na šampionát i letos v Paříži. Smůlu měl i v průběhu minulé sezony, když nakonec neodletěl ani na Channel One Cup v Moskvě. Během prvního tréninku reprezentace v Praze totiž dostal pukem, který mu vyrazil zuby a způsobil nepříjemnou tržnou ránu v obličeji. 

Celkem tak někdejší hráč Lva Praha, Montrealu, Anaheimu, Chicaga nebo Arizony stihl za reprezentaci v kariéře 30 zápasů (vstřelil v nich 3 branky).  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy