Depresi z absence Koukalové vyléčila Ledecká a senzace z Vrchlabí. Češi prožili úspěšné hry

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 2. 2018 6:29
Projděte si hodnotící grafiku olympijských her v Pchjongčchangu, podle které Češi prožili úspěšné boje pod pěti kruhy.

Medailový účet - šlo to i bez Koukalové

Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018
Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Než se zimní olympijská sezona rozjela, prognózy expertů přetékaly optimismem. Češi si z Koreje přivezou devět olympijských medailí, odhadovali. Jenže jakmile se rozjel kolotoč Světových pohárů, bylo po náladě.

Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková nemohla kvůli bolavým zádům pořádně jezdit, snowboardcrossařka Eva Samková si znovu poranila rameno a biatlonistka Gabriela Koukalová, která se především měla starat o příliv cenných kovů do sbírky českého týmu, kvůli bolavým lýtkům na hry nakonec ani neodcestovala.

Na konci února ale mohou čeští fanoušci zářit úsměvem. Zakřepčili si u sedmi medailí. Kdyby se hokejovému výběru Josefa Jandače povedlo alespoň jedno z posledních dvou utkání, vyrovnali by Češi poslední medailový rekord ze Soči. Z tohoto pohledu to rozhodně byly úspěšné hry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy