Olympiáda na internetu živě: Dočkají se v Africe i Asii

sid
4. 8. 2008 13:00
Přes youtube.com půjde přenos do 77 zemí
Přenos z čínské olympiády půjde do celého světa.
Přenos z čínské olympiády půjde do celého světa. | Foto: Reuters

Peking - Do sedmdesáti sedmi zemí z Afriky, Asie a Středního východu má být pomocí on-line kanálu přenášeno vysílání z olympijských her v Pekingu.

Výběr z olympijských událostí bude v Indii, Nigérii, Thajsku, ale třeba i v Severní Koreji vysílán prostřednictvím serveru youtube.com. Systém má být spuštěn ve středu 6. srpna.

Olympijský kanál bude dostupný pouze v zemích, ve kterých nebyla běžná televizní práva prodána nikomu, nebo jejich majitel nevlastní výlučnou licenci na jejich používání.

Čtěte také: Podvody před olympiádou: Za vstupenky dal milion

Přenos by měl obsahovat nejzajímavější momenty, novinky a denní souhrn soutěží z každého ze sedmnácti dnů Her.

Zatímco na minulé letní olympiádě v Aténách byl internetový kanál dostupný pouze v několika málo zemích a ze ZOH v Turíně šel signál do 23 států, letos můžou přenos z Pekingu sledovat opravdu lidé na celém světě.

"Prioritou Mezinárodního olympijského výboru je poskytnout co největšímu počtu lidí možnost zažít kouzlo olympijských her a ukázat sportovní úspěchy celému světu," řekl k projektu Timo Lumme, ředitel MOV pro televizi a marketing.

"Poprvé v olympijské historii máme opravdu kompletní globální pokrytí, navíc prostřednictvím vlastního online kanálu," pokračoval Lumme.

MOV také věří, že díky tomuto internetovému kanálu dojde také k omezení porušování autorských práv olympijských přenosů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy