Stadion v Podolí je vrcholem bruselského stylu, princeznu Dianu odsud chtěli vyhodit

Stadion v Podolí je vrcholem bruselského stylu, princeznu Dianu odsud chtěli vyhodit
Plavecký stadion Podolí vznikl podle návrhu architekta Richarda Podzemného. Přestože byl funkcionalistou, velmi mu záleželo na tom, aby stavba byla citlivě zasazena do okolního prostředí.
Bazén je jedním příkladů tzv. bruselského stylu, kdy po úspěchu československého pavilonu v roce 1958 v Bruselu začíná vznikat takto inspirovaná architektura i u nás.
Málo známá je dnes již odstraněná skluzavka od Františka Pacíka, která byla u trojúhelníkového dětského brouzdaliště.
Stavba začala na podzim 1959 v bývalém Podolském vápencovém lomu, který po ukončení těžby vápence sloužil jakožto provizorní skládka popela a stavebního odpadu.
Foto: ČTK
Dan Poláček Jiří Škuba Dan Poláček, Jiří Škuba, Milan Kammermayer
Aktualizováno 5. 7. 2020 8:06
Pětapadesát let své existence oslavil na konci června Plavecký stadion Podolí. Podívejte se na nejzajímavější momenty jeho historie.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy