Obrazem: Bauer boj o zlato prohrál, padesátku ovládl Northug

Obrazem: Bauer boj o zlato prohrál, padesátku ovládl Northug
Velkou šanci na stříbro měl i Švýcar Dario Cologna, který ale v cílové rovince upadl.
Finiš závodu.
Vysílený Northug v cíli.
Smutný Dario Cologna.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
28. 2. 2010 21:09

Lukáš Bauer nakonec nerozšíří sbírku českých medailí ze Zimních olympijských her va Vancouveru 2010. Český běžkař, který byl jedním ze spolufavoritů závodu na padesát kilometrů klasicky, nakonec do cíle doběhl až dvanáctý. Z vítězství se radoval aktuálně vedoucí muž světového poháru Peter Northug.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy