"Nejlepší červená všech dob." Podívejte se, za co byl anglický fotbalista vyloučen

9. 9. 2024 10:36
Fanoušci mají jasno: Tohle je možná nejlepší vyloučení v historii. Červená karta pro Toma Derryho, fotbalistu týmu Folkestone Invicta, se okamžitě stala hitem sociálních sítí.

Folkestone v sobotu hostil doma celek Billericay v utkání Isthmian League Premier Divison, tedy v hierarchii anglických soutěží sedmé ligy.

A před tisícovkou diváků se mu moc nedařilo. V 75. minutě, kdy prohrával 0:2 po trefách Ashleyho Nzaly, zůstal v pokutovém území hostů ležet jeden z fotbalistů týmu Billericay.

Sudí povolil jeho ošetření, a zatímco se lékaři věnovali zraněnému, krátili si jeho spoluhráči Matt Johnson a gólman Sam Donkin čas přihrávkami vzduchem.

Derry jim chtěl míč sebrat, jenže se mu to nedařilo, a tak z toho vznikla varianta populární dětské hry "na třetího".

Jenže devětadvacetiletého forvarda domácích zjevně dlouho nebavila a frustrovaný zajel do brankáře drsným šlapákem. Ten se okamžitě v bolestech zřítil k zemi, kde mu Derry míč vyrval z ruky.

Vítězem nebyl dlouho, rozhodčí mu totiž po poradě s asistentem ukázal rovnou červenou kartu. Bizarní situace se okamžitě rozletěla po sociálních sítích.

"Nejlepší vyloučení, jaké jste kdy viděli," glosoval ji jeden z fanoušků. "Fakt směšný způsob, jak si vysloužit červenou kartu," přidal jiný a v podobném duchu se nesly i další komentáře.

Folkestone v oslabení dostal minutu před koncem ještě třetí gól a v tabulce je na čtrnácté pozici, vítězům patří po šesti kolech třetí příčka.

Mohlo by vás zajímat: Sestřih utkání, v němž chyba Matěje Kováře ukončila sérii Leverkusenu:

Podívejte se na sestřih utkání Leverkusen - Lipsko včetně minely brankáře Kováře (v čase 1:03) | Video: Asociated Press