Muchová jen stěží hýbala prsty. Velmi frustrující období, říká česká tenistka

ČTK ČTK
20. 6. 2024 11:41
Tenistka Karolína Muchová se takřka po desetiměsíční pauze způsobené zraněním pravého zápěstí vrací na kurty. Příští týden se zúčastní travnatého turnaje v Eastbourne, po něm má v plánu Wimbledon a také olympijské hry v Paříži. Finalistka loňského Roland Garros o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Karolína Muchová
Karolína Muchová | Foto: Reuters

"Nemůžu se dočkat, až znovu vstoupím na kurt. Byl to dlouhý a náročný proces, ale jsem připravena bojovat," řekla Muchová.

Sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce sehrála poslední duel vloni v září, kdy v semifinále US Open nestačila na pozdější vítězku Američanku Cori Gauffovou. Kvůli bolavému zápěstí vynechala poté Turnaj mistryň, finálový turnaj o Pohár Billie Jean Kingové či letošní Australian Open.

Vzhledem k přetrvávajícím potížím absolvovala Muchová v únoru operaci a kvůli rekonvalescenci se nezúčastnila ani antukového Roland Garros, kde by obhajovala loňskou finálovou účast. V pořadí žebříčku WTA klesla na současné 34. místo.

"Období po operaci bylo pro mě mnohdy těžší než klasická sezona. Psychicky i fyzicky to bylo velmi vyčerpávající, ale díky podpoře mého týmu a odborníků z celého světa jsem věřila, že se vrátím," uvedla Muchová.

Bývalá světová osmička měla po operaci ruku šest týdnů v pevné dlaze a poté další dva týdny v kratší. Po odstranění dlahy se potýkala s velkou únavou ruky a těžko hýbala prsty. "Bylo to velmi frustrující, ale věděla jsem, že to zvládnu," podotkla Muchová.

Po turnaji v Eastbourne se bude chystat na Wimbledon a chce startovat i na hrách v Paříži. "Olympiáda je pro mě obrovská motivace. Reprezentovat svou zemi na tak prestižní události je pro mě velkou ctí a udělám vše pro to, abych předvedla ten nejlepší tenis," řekla Muchová.

V Paříži by měla startovat také ve čtyřhře, a to po boku vítězky loňského Wimbledonu Markéty Vondroušové. "S Maky se zapíšeme do čtyřhry a doufám, že nám to půjde," doplnila Muchová pro CANAL+ Sport.

 

Právě se děje

Další zprávy