Razgatlioglu nenechal nikoho na pochybách. Suverén superbiků ovládl i sobotní Most

ČTK rav ČTK, rav
Aktualizováno 20. 7. 2024 17:23
Úvodní závod mistrovství světa superbiků v Mostě vyhrál Turek Toprak Razgatlioglu a potvrdil svou vynikající letošní formu. Mistr světa z roku 2021 si připsal už osmé vítězství za sebou a celkově desáté v sezoně.
Toprak Razgatlıoglu na motocyklu BMW v sobotním závodě MS superbiků v Mostě
Toprak Razgatlıoglu na motocyklu BMW v sobotním závodě MS superbiků v Mostě | Foto: Pirelli

Sedmadvacetiletý Razgatlioglu za sebou dnes nechal o téměř šest sekund bývalé italské závodníky MotoGP Danila Petrucciho a Andreu Iannoneho.

Rodák z Alanye desátým vítězstvím v ročníku stanovil nový rekord pro jezdce BMW a po druhých místech z minulých dvou let míří za druhým mistrovským titulem: před dnes šestým Italem Nicoló Bulegou vede o 56 bodů.

V neděli se v Mostě v mistrovství světa superbiků, v němž nestartují čeští jezdci, pojedou ještě sprint a druhý závod.

V doprovodných třídách se bodů dnes dočkal jen Ondřej Vostatek, který ve třídě Supersport obsadil třináctou pozici. Druhý český jezdec Filip Feigl skončil jedenadvacátý. Zvítězil suverénní lídr seriálu Adrian Huertas ze Španělska.

V kategorii Supersport 300 dojeli Filip Novotný na 22. příčce, Daniel Tureček byl osmadvacátý. První triumf v kariéře si na mosteckém autodromu připsal Loris Veneman z Nizozemska.

Závod mistrovství světa superbiků v Mostě:

První závod: 1. Razgatlioglu (Tur./BMW) 33:53,537, 2. Petrucci -5,740, 3. Iannone (oba It./Ducati) -5,881.

Průběžné pořadí: 1. Razgatlioglu 266, 2. Bulega (It./Ducati) 210, 3. Bautista (Šp./Ducati) 199.

Supersport: 1. Huertas (Šp./Ducati) 30:15,092, …13. Vostatek -29,764, 21. Feigl (oba ČR/Triumph) -58,193.

Průběžné pořadí: 1. Huertas 211, …28. Vostatek 5.

Supersport 300: 1. Veneman (Niz./Kawasaki) 21:24,317, …22. Novotný -28,054, 28. Tureček (oba ČR/Kawasaki) 30,383.

Průběžné pořadí: 1. Iglesias (Šp./Kawasaki) 109.