VIDEO Räikkönen zabloudil na trati Velké ceny v Brazílii

Radek Vičík Radek Vičík, Youtube
26. 11. 2012 6:00
Finský pilot v Interlagosu místo po okruhu chvíli závodil na obslužné komunikaci.
Video: Youtube.com

Sao Paulo - Poslední závod sezony, který rozhoduje o konečném pořadí, je pro piloty formule 1 psychické velmi náročná záležitost.

Dokázal to i Kimi Räikkönen, který v neděli v Brazílii bojoval o třetí místo. jenže mokrý okruh Interlagos je zrádný.

Zkušený Fin vyjel v 52. kole v poslední zatáčce mimo trať, ale na trávě ztratil orientaci a místo zpět na okruh se vydal na sousední obslužnou komunikaci.

Chvíli trvalo, než si uvědomil chybu. Okamžitě svůj Lotus obrátil a po té samé cestě si to namířil zpět na trávu a z ní na ten správný asfalt.

"Přes průzor helmy jsem skoro nic neviděl. V roce 2001 se mi tady povedlo něco podobného a věděl jsem, že to jde objet přes bránu. Letos ji ale někdo zamknul, tak jsem musel zpátky. Příští rok zařídím, aby ji zase otevřeli," řekl se svým typický humorem "Iceman" Räikkönen.

I přes tento nečekaný výlet nezůstal Fin bez bodové zisku. Dojel desátý a protože jeho rival Lewis Hamilton Velkou cenu nedokončil, mohl po návratu do F1 slavit hned třetí pozici.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy