VIDEO Projeďte po Soči dřív než piloti formule 1

Sport Sport
9. 10. 2014 14:47
Nový okruh v Soči je pro všechny účastníky Velké ceny Ruska formule 1 velkou neznámou. Díky testovací jízdě obhájci titulu Sebastiana Vettela si ho můžete vyzkoušet už nyní.
Jako první se po nové trati v Soči svezl Sebastian Vettel, ale místo formule musel usednout do cestovního Infiniti. | Video: Infiniti via YouTube

Soči - Nový okruh v Soči je pro všechny účastníky Velké ceny Ruska formule 1 velkou neznámou. Díky testovací jízdě obhájci titulu Sebastiana Vettela si ho můžete vyzkoušet už nyní. Piloti formule 1 tu šanci dostanou až v pátek ráno při prvním tréninku.

Okruh je vybudován v olympijském areálu, což z něj dělá "sourozence" tratí v Melbourne a Montrealu, kterou jsou také umístěny přímo v městském parku. Ruské letovisko se tak právě po dvou jmenovaných městech, Mexiku, Los Angeles a Berlínu stává šestým, které hostilo olympiádu i Grand Prix formule 1.

Autodrom v Soči měří 5 848 metrů, což z něj po Spa-Francorchamps a Silverstone dělá třetí nejdelší trať letošního kalendáře. 1,7 km okruhu přitom tvoří běžné silnice. Na trati je celkem 18 zatáček, asi nejkurióznější je zatáčka číslo čtyři opisující půlkruh podél Olympijského parku. Jezdci se budou řítit také kolem další olympijských staveb, jako jsou stadiony Balšoj a Iceberg.

Jezdci trať přirovnávají k Abú Zabí nebo Valencii, tedy dalším městským okruhům. Ovšem na rozdíl od španělského města, by se tu mělo dát lépe předjíždět, protože trať je většinou velmi široká. Výzvou bude naopak velmi úzký a zalomený vjezd do boxů.

"Je to zajímavá trať s dobrým mixem rychlých a pomalých zatáček a technickou sekcí. V monopostu formule  to bude určitě velká výzva," řekl Vettel po své srpnové projížďce po okruhu v Soči. Pro ní musel využít cestovního auta Infiniti, protože jakékoliv testy ve formuli 1 jsou i před závody v Soči zakázány.

Program závodního víkendu VC Ruska:

Den událost začátek
Pátek první trénink 8:00
Pátek druhý trénink 12:00
Sobota třetí trénink 10:00
Sobota kvalifikace 13:00
Neděle závod 13:00
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy