VIDEO Projeďte po Soči dřív než piloti formule 1

Sport Sport
9. 10. 2014 14:47
Nový okruh v Soči je pro všechny účastníky Velké ceny Ruska formule 1 velkou neznámou. Díky testovací jízdě obhájci titulu Sebastiana Vettela si ho můžete vyzkoušet už nyní.
Jako první se po nové trati v Soči svezl Sebastian Vettel, ale místo formule musel usednout do cestovního Infiniti. | Video: Infiniti via YouTube

Soči - Nový okruh v Soči je pro všechny účastníky Velké ceny Ruska formule 1 velkou neznámou. Díky testovací jízdě obhájci titulu Sebastiana Vettela si ho můžete vyzkoušet už nyní. Piloti formule 1 tu šanci dostanou až v pátek ráno při prvním tréninku.

Okruh je vybudován v olympijském areálu, což z něj dělá "sourozence" tratí v Melbourne a Montrealu, kterou jsou také umístěny přímo v městském parku. Ruské letovisko se tak právě po dvou jmenovaných městech, Mexiku, Los Angeles a Berlínu stává šestým, které hostilo olympiádu i Grand Prix formule 1.

Autodrom v Soči měří 5 848 metrů, což z něj po Spa-Francorchamps a Silverstone dělá třetí nejdelší trať letošního kalendáře. 1,7 km okruhu přitom tvoří běžné silnice. Na trati je celkem 18 zatáček, asi nejkurióznější je zatáčka číslo čtyři opisující půlkruh podél Olympijského parku. Jezdci se budou řítit také kolem další olympijských staveb, jako jsou stadiony Balšoj a Iceberg.

Jezdci trať přirovnávají k Abú Zabí nebo Valencii, tedy dalším městským okruhům. Ovšem na rozdíl od španělského města, by se tu mělo dát lépe předjíždět, protože trať je většinou velmi široká. Výzvou bude naopak velmi úzký a zalomený vjezd do boxů.

"Je to zajímavá trať s dobrým mixem rychlých a pomalých zatáček a technickou sekcí. V monopostu formule  to bude určitě velká výzva," řekl Vettel po své srpnové projížďce po okruhu v Soči. Pro ní musel využít cestovního auta Infiniti, protože jakékoliv testy ve formuli 1 jsou i před závody v Soči zakázány.

Program závodního víkendu VC Ruska:

Den událost začátek
Pátek první trénink 8:00
Pátek druhý trénink 12:00
Sobota třetí trénink 10:00
Sobota kvalifikace 13:00
Neděle závod 13:00
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 5 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy